Вила Малина и Јагода – Боровец

1

Вила Малина и Јагода – Боровец

Duration :   1-10 Night
Price From :    106.00


Резервирај онлајн

Боровец е најстариот и најпопуларен ски центар во Бугарија, сместен на падините на планината Рила на која се наоѓа и највисокиот врв на Балканот. Зимскиот ски центар е основан на крајот на 19 век како ловен резерват за бугарските цареви. Боровец подоцна се развил во модерен ски-центар со луксузни хотели од висока категорија, ресторани, дискотеки, продавници и голем број на ски терени и ски лифтови. Боровец двапати беше домаќин на Светскиот куп во алпско скијање. Покрај одличните можности за целодневно уживање во зимските спортови, Боровец има голем број хотели, барови, кафулиња, ресторани, ноќни клубови, нудејќи незаборавна забава со локална и интернационална кујна.

Рана резервација:  |   10% попуст до 30.11.2023

ПОПУСТИ: 7=6 за период од 01.12-23.12.2023-04.01-31.01.2024

ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ СО РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА

Цените во табелите се за наем на вила

Вид на сместување
01.12-23.12.2023

04.01-31.01.2024

04.03-31.03.2024

24.12-29.12.2023

01.02-03.03.2024

 

30.12-03.01.2024

 

Јагода Економи  (4+0)

 

106€
130€
202€
Јагода стандард(3+0)
130€
154€
226€
Јагода лукс – Сауна (4+0)
166€
202€
250€
Малина  (5+0)
118€
142€
214€
 

 

Доплата за дополнително легло во Вила Малина 7€  за лица над 13години

Доплата за појадок : 10€ за возрасни 5€ за деца

Доплата за полупансион: 24€ за возрасни, 12€ за деца

Доплата за Новогодишна вечера(задолжителна) 90€ за возрасни, 50€ за деца од (4-12.99)

Туристичка такса 1 евро на ден по лице

 

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00