Iceberg 4* – Боровец

3

Iceberg 4* – Боровец

Duration :   1-10 Night
Price From :    79.00


Резервирај онлајн

Боровец е најстариот и најпопуларен ски центар во Бугарија, сместен на падините на планината Рила на која се наоѓа и највисокиот врв на Балканот. Зимскиот ски центар е основан на крајот на 19 век како ловен резерват за бугарските цареви. Боровец подоцна се развил во модерен ски-центар со луксузни хотели од висока категорија, ресторани, дискотеки, продавници и голем број на ски терени и ски лифтови. Боровец двапати беше домаќин на Светскиот куп во алпско скијање. Покрај одличните можности за целодневно уживање во зимските спортови, Боровец има голем број хотели, барови, кафулиња, ресторани, ноќни клубови, нудејќи незаборавна забава со локална и интернационална кујна.

F

ICEBERG BOROVETS 4* BOROVETS                        www.icebergborovets.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1

01.12.2023
23.12.2023

24.12.2023
05.01.2024

06.01.2024
09.02.2024

10.02.2024
25.02.2024

26.02.2024
06.03.2024

07.03.2024
30.04.2024

STANDARD ROOM

DOUBLE ROOM

101

192

114

147

114

101

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

139

264

157

203

157

139

SINGLE ROOM

79

153

91

117

91

79

DBL 1+1 CHD (3-11,99)

88

168

100

129

100

88

SGL 1+1 CHD (0-2,99)

80

154

92

204

158

140

DBL 1+2 CHD (0-2,99) (3-11,99)

89

169

101

130

101

89

DBL 1+2 CHD (3-11,99) (3-11,99)

114

217

129

167

129

114

DBL 2+1 CHD (0-2,99)

102

193

115

148

115

102

DBL 2+1 CHD (3-11,99)

126

241

143

185

143

126

TRIPLE ROOM

TRIPLE ROOM

188

359

213

275

213

188

2 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT 4 AD

219

428

295

339

295

219

APARTMENT 4 AD+EXTRA BED

260

509

350

403

350

260

APT4 2+2 CHD (3-11,99) (3-11,99)

192

375

258

297

258

192

APT4 3+1 CHD (3-11,99)

205

402

277

318

277

205

APT4 3+2 CHD (0-2,99) (3-11,99)

206

403

278

319

278

206

APT4 3+2 CHD (3-11,99) (3-11,99)

233

456

314

361

314

233

APT4 4+1 CHD (0-2,99)

220

429

296

340

296

220

APT4 4+1 CHD (3-11,99)

247

483

332

382

332

247

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН

STANDARD ROOM

DOUBLE ROOM

127

217

141

170

141

127

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

175

298

194

234

194

175

SINGLE ROOM

102

173

112

135

112

102

DBL 1+1 CHD (3-11,99)

112

190

124

149

124

112

SGL 1+1 CHD (0-2,99)

103

174

113

136

113

103

DBL 1+2 CHD (0-2,99) (3-11,99)

113

191

125

150

125

113

DBL 1+2 CHD (3-11,99) (3-11,99)

144

244

159

192

159

144

DBL 2+1 CHD (0-2,99)

128

218

142

171

142

128

DBL 2+1 CHD (3-11,99)

160

271

176

213

176

160

TRIPLE ROOM

TRIPLE ROOM

238

405

263

317

263

238

2 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT 4 AD

295

482

339

384

339

295

APARTMENT 4 AD+EXTRA BED

350

573

403

456

403

350

APT4 2+2 CHD (3-11,99) (3-11,99)

258

422

297

336

297

258

APT4 3+1 CHD (3-11,99)

277

452

318

360

318

277

APT4 3+2 CHD (0-2,99) (3-11,99)

288

453

319

361

319

278

APT4 3+2 CHD (3-11,99) (3-11,99)

314

513

361

409

361

315

APT4 4+1 CHD (0-2,99)

296

483

340

385

340

296

APT4 4+1 CHD (3-11,99)

332

543

382

432

382

332

Отказ

Под 3 дена 1 ноќ

Под 21 ден 1 ноќ

Под 7 дена

1 ноќ

Под 14 дена 1 ноќ

Под 7 дена

1 ноќ

Под 3 дена 1 ноќ

No Show

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

2

5

3

6

3

2

Цената вклучува користење на затворен базен, фитнес, интернет и паркинг . Доплата за Новогодишна вечера 85 ЕУР за

возрасни и 45 ЕУР за деца од 3 до 11.99 години

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

7=6 , 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 23.12.2023 И ОД 07.03 ДО 30.04.2024

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00