Alpin 4* – Боровец

4

Alpin 4* – Боровец

Duration :   1-10 Night
Price From :    116.00


Резервирај онлајн

Боровец е најстариот и најпопуларен ски центар во Бугарија, сместен на падините на планината Рила на која се наоѓа и највисокиот врв на Балканот. Зимскиот ски центар е основан на крајот на 19 век како ловен резерват за бугарските цареви. Боровец подоцна се развил во модерен ски-центар со луксузни хотели од висока категорија, ресторани, дискотеки, продавници и голем број на ски терени и ски лифтови. Боровец двапати беше домаќин на Светскиот куп во алпско скијање. Покрај одличните можности за целодневно уживање во зимските спортови, Боровец има голем број хотели, барови, кафулиња, ресторани, ноќни клубови, нудејќи незаборавна забава со локална и интернационална кујна.

ALPIN 4* BOROVETS                                              www.alpinborovets.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1

18.12.2023
26.12.2023

27.12.2023
03.01.2024

04.01.2024
03.02.2024

04.02.2024
17.02.2024

18.02.2024
06.03.2024

07.03.2024
31.03.2024

01.04.2024
30.04.2024

STANDARD ROOM

DOUBLE ROOM [1ADL]

185

197

185

197

185

156

116

DOUBLE ROOM [2ADL]

186

198

186

198

186

157

117

DOUBLE ROOM [3ADL]

187

199

187

199

187

158

118

DBL 1+1 CHD (4-13,99)

186

198

186

198

186

157

117

DBL 1+2 CHD (0-3,99) (4-13,99)

187

199

187

199

187

158

118

DBL 1+2 CHD (4-13,99) (4-13,99)

187

199

187

199

187

158

118

LARGE LUX ROOM

DOUBLE ROOM [1ADL]

208

219

208

219

208

185

133

DOUBLE ROOM [2ADL]

209

220

209

220

209

186

134

DOUBLE ROOM [3ADL]

210

221

210

221

210

187

135

DBL 1+1 CHD (4-13,99)

209

220

209

220

209

186

134

DBL 1+2 CHD (0-3,99) (4-13,99)

210

221

210

221

210

187

135

DBL 1+2 CHD (4-13,99) (4-13,99)

210

221

210

221

210

187

135

STUDIO

STUDIO 2 ADULTS [2ADL]

272

326

272

326

272

232

169

STUDIO 2 ADULTS [3ADL]

273

327

273

327

273

233

170

ST2AD 1+1 CHD (4-13,99)

272

326

272

326

272

232

169

ST2AD 1+2 CHD (0-3,99)

(4-13,99)

273

327

273

327

273

233

170

ST2AD 1+2 CHD (4-13,99)

(4-13,99)

273

327

273

327

273

233

170

ST2AD 2+1 CHD (0-3,99)

273

327

273

327

273

233

170

ST2AD 2+1 CHD (4-13,99)

273

327

273

327

273

233

170

ST2AD 2+2 CHD (0-3,99)

(4-13,99)

274

328

274

328

274

234

171

ST2AD 2+2 CHD (4-13,99)

(4-13,99)

275

329

275

329

275

235

172

ST2AD 3+1 CHD (0-3,99)

275

329

275

329

275

235

172

ST2AD 3+1 CHD (4-13,99)

275

329

275

329

275

235

172

ONE STOREY VILLA

VILLA 4 ADULTS [3ADL]

273

327

273

327

273

233

170

VILLA 4 ADULTS [4ADL]

274

328

274

328

274

234

171

VILA4 2+2 CHD (4-13,99)

(4-13,99)

274

328

274

328

274

234

171

VILA4 3+1 CHD (4-13,99)

274

328

274

328

274

234

171

TWO – STOREY VILLA

VILLA 4 ADULTS

428

495

428

495

430

366

251

VILLA 4 ADULTS+EXTRA BED

452

519

452

519

452

389

275

VILA4 4+1 CHD (0-3,99)

429

495

429

496

431

367

252

VILA4 4+1 CHD (4-13,99)

429

495

429

496

431

367

252

Полупансион

33

33

33

33

33

33

33

Деца од 4-13.99 год.

28

28

28

28

28

28

28

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Минимум престој

5

5

5

ADVANCE PAYMENT- 50% NON-REFUNDABLE, PREPAID 10 DAYS AFTER CONFIRMATION OF RESERVATION FROM THE HOTEL!!!!!

Доплата за Новогодишна вечера 105 ЕУр за возрасни и 85 ЕУР за дева од 4 до 13.99 год.

Цената вклучува : интернет, паркинг

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00