Хотел Феста Винтер Палас 5 *-Боровец

9

Хотел Феста Винтер Палас 5 *-Боровец

Duration :   1-10 Night
Price From :    66.00


Резервирај онлајн

Боровец е најстариот и најпопуларен ски центар во Бугарија, сместен на падините на планината Рила на која се наоѓа и највисокиот врв на Балканот. Зимскиот ски центар е основан на крајот на 19 век како ловен резерват за бугарските цареви. Боровец подоцна се развил во модерен ски-центар со луксузни хотели од висока категорија, ресторани, дискотеки, продавници и голем број на ски терени и ски лифтови. Боровец двапати беше домаќин на Светскиот куп во алпско скијање. Покрај одличните можности за целодневно уживање во зимските спортови, Боровец има голем број хотели, барови, кафулиња, ресторани, ноќни клубови, нудејќи незаборавна забава со локална и интернационална кујна.

 

 
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2023 | 10% попуст за резервација до 30.11.2023  
 
   
 
Цените се по лице за 1 ноќевање

На база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

15.12-21.12.2023

28.12-29.12.2023

04.03-09.04.2024

22.12-27.12.2023 30.12-01.01.2024 02.01-25.01.2024 26.01-03.03.2024
Двокреветна соба делукс 2+1                           66 €                             82 €                           130€                           102 € 112€
Јуниор Суит 2+1 -3+0                           78 €                             90 €                           140 €                           113 € 124€
Едноспален Апартман 2+1 3+0 85€ 100€ 152€ 124€ 134€
Еднокреветна Соба 1+0 100€ 165€ 260€ 155€ 204€
Во цената е вклучено : појадок, користење на внатрешен базен, сауна, фитнес,парна бања,солена соба , руска бања, ски гардеробер, интернет..
Дополнителни услови :  
▪ Дете до 3.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Дете од 4-13.99 год. на дополнително легло  70 % попуст
▪ Дете од 4-13.99 год. Со еден возрасен  на редовно легло – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло  – 25% попуст
▪ Доплата за вечера :22 евра возрасни , 11 евра за деца од 4-13.99 години .
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 125€, дете – 65€ од 4 – 13.99
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00