Хотел Самоков 4 * -Боровец

4

Хотел Самоков 4 * -Боровец

Duration :   1-10 Night
Price From :    38.00


Резервирај онлајн

Боровец е најстариот и најпопуларен ски центар во Бугарија, сместен на падините на планината Рила на која се наоѓа и највисокиот врв на Балканот. Зимскиот ски центар е основан на крајот на 19 век како ловен резерват за бугарските цареви. Боровец подоцна се развил во модерен ски-центар со луксузни хотели од висока категорија, ресторани, дискотеки, продавници и голем број на ски терени и ски лифтови. Боровец двапати беше домаќин на Светскиот куп во алпско скијање. Покрај одличните можности за целодневно уживање во зимските спортови, Боровец има голем број хотели, барови, кафулиња, ресторани, ноќни клубови, нудејќи незаборавна забава со локална и интернационална кујна.

 

 

Намаление за рани резервации 10% до 31.10.2023

 

 

Локација : во центарот на Боровец

Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На
располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2
ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар.
СПА Центар со доплата : внатрешен базен (бесплатно), џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна
бања, турска бања, арома сауна, масажи 
www.samokov.com
Услуга 15.12-22.12/2023

11.03-10.04.2024

23.12-29.12.2023 30.12-05.01.2024 06.01-23.02.2024
24.02-10.03.2024
Цена по лице

на база ноќевање со појадок

38€                        45€                                   59€                          48€
Дете 0-4.99 год. Бесплатно
Дете 5-11.99 год. 50% попуст
Трет возрасен 15% попуст
Цена по лице

на база полупансион

46€ 52€ 65€ 55€
Дете 0-4.99 год. Бесплатно
Дете 5-11.99 год. 50% попуст
Трет возрасен 15% попуст
Во цената е вклучено : појадок / појадок и вечера, користење на внатрешен базен, паркинг, интернет во лоби.
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 60€, дете – 35€
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

Минимален престој 4 ноќевање

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00