ХОТЕЛ МУСАЛА (ЈАНАКИЕВ) 4*-Боровец

2

ХОТЕЛ МУСАЛА (ЈАНАКИЕВ) 4*-Боровец

Duration :   1-10 Night
Price From :    62.00


Резервирај онлајн

Боровец е најстариот и најпопуларен ски центар во Бугарија, сместен на падините на планината Рила на која се наоѓа и највисокиот врв на Балканот. Зимскиот ски центар е основан на крајот на 19 век како ловен резерват за бугарските цареви. Боровец подоцна се развил во модерен ски-центар со луксузни хотели од висока категорија, ресторани, дискотеки, продавници и голем број на ски терени и ски лифтови. Боровец двапати беше домаќин на Светскиот куп во алпско скијање. Покрај одличните можности за целодневно уживање во зимските спортови, Боровец има голем број хотели, барови, кафулиња, ресторани, ноќни клубови, нудејќи незаборавна забава со локална и интернационална кујна.

 

МИН.ПРЕСТОЈ 4 НОЌЕВАЊА

Цени по лице на ден во двокреветна соба

Цени по соба на ден за 2 лица во апартман

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ

ПОЛУПАНСИОН

01.12-22.12.2023

09.03-15.04.2024

23.12-29.12.2023

17.02-08.03.2024

06.01-09.02.2024

30.12-01.01.2024
02.01-05.01.2024

10.02-16.02.2024

ДВОКРЕВЕТНА СОБА(2+1)
62€
104€
153€
127€
АПАРТМАН(2+2)
164€
275€
412€
319€

 

 

 

Во цената е вклучено : појадок , вечера , внатрешен базен , паркинг , интернет , сауна (16 до 19 часот )

Доплата за соба со поглед на стаза 5 евра по лице на ден

Новогодишна вечера 130 евра возрасни / 70 евра за дете од 6-11.99 години

ДЕЦА ДО 5.99 ГОД-БЕСПЛАТНО

ДЕЦА ОД 06-11.99 ГОД , НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГО ВО СОБА ПЛАЌА 21€
ДЕЦА ОД 6-12.99 ГОД , НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВО АПАРТМАН ПЛАЌА 12€
ВОЗРАСЕН НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА 30 % ПОПУСТ ОД ЦЕНАТА
ВОЗРАСЕН НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВО АПАРТМАН ПЛАЌА 25 €

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00