Хотел Боровец Хилс 5 *

4

Хотел Боровец Хилс 5 *

Duration :   1-10 Night
Price From :    86.00


Резервирај онлајн

Боровец е најстариот и најпопуларен ски центар во Бугарија, сместен на падините на планината Рила на која се наоѓа и највисокиот врв на Балканот. Зимскиот ски центар е основан на крајот на 19 век како ловен резерват за бугарските цареви. Боровец подоцна се развил во модерен ски-центар со луксузни хотели од висока категорија, ресторани, дискотеки, продавници и голем број на ски терени и ски лифтови. Боровец двапати беше домаќин на Светскиот куп во алпско скијање. Покрај одличните можности за целодневно уживање во зимските спортови, Боровец има голем број хотели, барови, кафулиња, ресторани, ноќни клубови, нудејќи незаборавна забава со локална и интернационална кујна.

 

www.borovetshills-bg.com

 

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 5% попуст за резервација и уплата до 30.11.2023

 

БОНУСИ : 7=6   14=12 за период на престој од 13.01-02.02.2024 и 09.03-30.04.2024 (попустите не се комбинираат)

 

Цените се по соба на ден за 2 лица на база ПОЛУПАНСИОН 02.01-12.01.2024

 

Новогодишен

30.12-01.01.2024

13.01-02.02.2024 10.12-29.12.203
Вид на сместување 03.02-23.02.2024 24.02-08.03.2024 09.03-30.04.2024
Двокреветна соба 2+1 221 € 320€ 192€ 144€
Еднокреветна соба 1+0 132 € 291€ 116€ 86€
Студио 2+2 258€ 351€ 221€ 161€
Едноспален апартман 2+2 281€ 374€ 244€ 182€
Двоспален апартман 4+2 398€ 575€ 348€ 261€

 

Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет

Дополнителни услови :

 

  • Деца до 3.99 год. – бесплатно

 

  • Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст од цената за лице

 

  • Дете од 4-11.99 год. на редовно легло – 40% попуст од цената за лице

 

  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице

 

  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 40€

 

  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00