Хотел Иглика Палас 4 *- Боровец

2

Хотел Иглика Палас 4 *- Боровец

Duration :   1-10 Night
Price From :    57.00


Резервирај онлајн

Боровец е најстариот и најпопуларен ски центар во Бугарија, сместен на падините на планината Рила на која се наоѓа и највисокиот врв на Балканот. Зимскиот ски центар е основан на крајот на 19 век како ловен резерват за бугарските цареви. Боровец подоцна се развил во модерен ски-центар со луксузни хотели од висока категорија, ресторани, дискотеки, продавници и голем број на ски терени и ски лифтови. Боровец двапати беше домаќин на Светскиот куп во алпско скијање. Покрај одличните можности за целодневно уживање во зимските спортови, Боровец има голем број хотели, барови, кафулиња, ресторани, ноќни клубови, нудејќи незаборавна забава со локална и интернационална кујна.

 

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН во двокреветни соби .

Цените за студио и апартмани се по соба на ден . 

16.12 -29.12.2023

05.03-31.04.2024

 

   30.12-   05.01.2024

 

06.01-09.02.2024

 

 

10.02-17.02.2024 18.02-04.03.2024
Вид на сместување
Економи Соба 2+0            57€         78€           60€ 78€ 60€
Економи Еднокреветна 1+0            94€        138€          96€ 138€ 96€
Двокреветна Соба (With Shower) 2+1            63€         86€           74€ 86€ 74€
Еднокреветна соба ( With Showe ) 1+0            94€         149€          112€ 149€ 112€
Двокреветна Соба (With Bathub ) 2+1 65€           88€            77€       88€ 77€
Еднокреветна Соба ( With Bathub) 1+0 96€          154€           115€ 154€ 115€
Студио стд 2+2/3+1 189€           256€           222€ 256€ 222€
Студио Супeриор 4+1/3+2 250€           340€            295€ 340€ 295€
Двоспален Апартман 4+2 276€            373€            325€ 373€ 325€
Фемили Апартман 6+2 375€            510€             441€ 510€ 441€
Вила ИГЛИКА –Наем на ден 4+2 92€ 138€ 104€ 138€ 104€

 

НАПОМЕНА : За сместување во студио задолжително се наплатуваат мин. 3 редовни суми.

 

 

Во цената е вклучено : појадок и вечера,

-Бесплатно  кафе,чај и слатки од 16ч до 17ч во ресторанот, користење на внатрешен базен,финска сауна, билкова сауна, парна бања,  -ски гардеробер, интернет  во лоби,

-Детски кат и фитнес ,паркинг бесплатен- ограничени места

-Дополнителни услови :

-Дете до 1.99 год. на дополнително легло – бесплатно

-Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба – бесплатно

-Возрасен на дополнително легло во соба – 25% попуст

-Две деца до 11.99 со 2 возрасни сместени во студио – бесплатно

-4-ти возрасен на дополнително легло во студио – 25% попуст

-3-то дете во студио на дополнително легло – 50% попуст

-Дете до 11.99 год. на редовно легло во соба – 25% попуст (не важи за Нова Година)

-Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€

-Доплата за Новогодишна вечера за клиентите сместени во вили возрасни-60€  дете-32€

-Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-Доплата за полупансион на клиентите кои се сместени во вилите 14€ по лице на ден, 1 деца од 2 до 11.99 7€ на ден

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00