Хотел Лион 4 * -Боровец

4

Хотел Лион 4 * -Боровец

Duration :   1-10 Night
Price From :    49.00


Резервирај онлајн

Боровец е најстариот и најпопуларен ски центар во Бугарија, сместен на падините на планината Рила на која се наоѓа и највисокиот врв на Балканот. Зимскиот ски центар е основан на крајот на 19 век како ловен резерват за бугарските цареви. Боровец подоцна се развил во модерен ски-центар со луксузни хотели од висока категорија, ресторани, дискотеки, продавници и голем број на ски терени и ски лифтови. Боровец двапати беше домаќин на Светскиот куп во алпско скијање. Покрај одличните можности за целодневно уживање во зимските спортови, Боровец има голем број хотели, барови, кафулиња, ресторани, ноќни клубови, нудејќи незаборавна забава со локална и интернационална кујна.

 

ПОПУСТИ

15% попуст за резервации до 30.09.2023

-10% попуст за резервации до 31.10.2023

-7=6 важи за пристигнување после 04.03.2024.

-Попустите не се комбинираат

 

Тип на соба

 

ПОЛУПАНСИОН

27.12-05.01.2024
10.02-23.02.2024
16.12-26.12.2023

06.01-09.02.2024

24.02-03.03.2024

01.01-15.12.2023

04.03-31.03.2024

Двокреветна стандард соба(2+0)
89
57
53
49
Еднокреветна соба(1+0)
167
83
77
72
Двокреветна  соба лукс(2+1)
93
62
59
54
Фамилијарна соба (2+2)
110
76
70
61
Двоспален Апартман ( 4+1)
341

 

246
235
207
ВОЗРАСЕН НА ДОП.ЛЕГЛО
69
46
44
39

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН/ ЦЕНИТЕ НА АПАРТМАНОТ СЕ ЗА 4 ЛИЦА

Цената вклучува:

-појадок и вечера со вклучени пијалоци за време на вечерата (вино,пиво,вода,џус)

-користење на внатрешен базен сауна и фитнес

-Шатл до гондола

-Скии и гардеробер

Доплата за новогодишна вечера – 95 евра возрасни , 50 евра деца од 4-11.99 години

Паркинг со доплата на рецепција

 

Услови за Деца

-Дете до 3.99 бесплатно

-Деца од 4 до 11.99 на дополнително легло 50% попуст

-Деца од 4 до 11.99 на редоводно легло 25% попуст

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00