Хотел Мура 4*-Боровец

4

Хотел Мура 4*-Боровец

Duration :   1-10 Night
Price From :    82.00


Резервирај онлајн

Боровец е најстариот и најпопуларен ски центар во Бугарија, сместен на падините на планината Рила на која се наоѓа и највисокиот врв на Балканот. Зимскиот ски центар е основан на крајот на 19 век како ловен резерват за бугарските цареви. Боровец подоцна се развил во модерен ски-центар со луксузни хотели од висока категорија, ресторани, дискотеки, продавници и голем број на ски терени и ски лифтови. Боровец двапати беше домаќин на Светскиот куп во алпско скијање. Покрај одличните можности за целодневно уживање во зимските спортови, Боровец има голем број хотели, барови, кафулиња, ресторани, ноќни клубови, нудејќи незаборавна забава со локална и интернационална кујна.

 

Цените се по соба за 1 ноќ на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК/ ПОЛУПАНСИОН

Попуст за рана уплата: 20% до 31.10.2023 ,  15% до 30.11.2023,  10% до 15.12.2023

7=6   14=12 за период од  01.12-21.12.2023 и 08.03-18.04.2024

Вид на сместување Број на лица 01.12-23.12.2023

08.03-18.04.2024

29.12-02.01.2024 03.01-25.01.2024

09.02-07.03.2024

 

22.12-28.12.2023

26.01-08.02.2024

 

НП ПП НП ПП
НП ПП НП ПП
Двокреветна соба-ЕКО 2+0 82€ 105€ 147€ 164€ 94€ 117€ 112€ 135€
Двокреветна соба 2+1 94€ 117€ 164€ 188€ 105€ 129€ 123€ 147€
Двокреветна соба ЛУКС 2+2 123€ 147€ 217€ 241€ 135€ 158€ 152€ 176€
Трокреветна соба 3+0 123€ 158€ 211€ 247€ 141€ 176€ 170€ 205€

 

 

 

Во цената е вклучено : појадок /појадок и  вечера, билјард, сала за игри, паркинг(5€ на ден),ски гардеробер и   интернет.

Прво дете од 03-11.99 години со 2 возрасни –БЕСПЛАТНО

второ дете од 3 до 11.99 на дополнително легло 50% попуст

     Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30% попуст

Доплата за новогодишна вечера 80€ за возрасни, 40€ за деца од 4 до 12.99

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00