Хотел Регнум 5*-Банско

4

Хотел Регнум 5*-Банско

Duration :   1-10 Night
Price From :    131.00


Резервирај онлајн

Банско e рекреативен скијачки центар во Пирин, ситуиран на надморска височина од 925 м. Располага со 17 скијачки патеки и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м

REGNUM 5* – Банско-ЗИМА 2023  
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

20% попуст за резервација и уплата до 31.10.2023

15% попуст за резервација и уплата до 20.11.2023

 
ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ  
БОНУСИ : 7=6,10=9  (не важи за период 27.12-03.01.2023) – валидни резервации направени после 21.11.2023  
Цените се за соба за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 27.12-03.01.2024 22.12-26.12.2023

04.01-08.01.2024

25.01-25.02.2024

09.01-24.01.2024

26.02-17.03.2024

01.12-21.12.2023

18.03-14.04.2024

Вид на сместување
Јуниор суит 2+0 242€ 192€ 159€ 131€
Едноспален апартман 2+1                         259€                          203 €                         170€ 142€
Едноспален апартман – поглед планина 2+1 265                         210 €                         175 € 147€
Едноспален апартман – делукс 2+2                         270 €                          214 €                         181 € 153€
Делукс едноспален со поглед на планина 4+2                         276 €                          220 €                         187 € 159€
Двоспален апартман 4+2  

467€

 

367€

 

284€

250€
Двоспален апартман- со поглед планина 4+2  

472€

 

373€

 

289€

255€
Дете  до 0-6.99год  БЕСПЛАТНО 1€
 

Дете  од 6.99-12.99 год. на доп.легло

                          40 €                             35 €  

29 €

23€
 

Доплата за возрасен на доп.легло

                          79 €                             74 €  

57 €

40€
Доплата за апартман со балкон  5€ за апартман на ден .
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
Дополнителни услови :  
▪ Доплата за  вечера : возрасен – 28€, дете 07-12.99 години

-17€

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 165€, дете (11-16.99 год.) – 99€, дете (6-11.99 год.) – 50€ , 03-05.99 години 30 €
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00