Вила Партенис Пефкохори

3

Вила Партенис Пефкохори

Duration :   8 Days 7 Nights
Price From :    180.00

На околу 100 км од Солун се наоѓа Пефкохори. Мирисот на бор, пријатната клима, зеленилото се совршени за прекрасен одмор. Пефкохори го краси преубавата црква, стариот плоштад, улички со расцветани лимонови дрва, долга песочна плажа, шеталиште покрај море кое во вечерните часови е центар на сите збиднувања.

  Вила Партенис се наоѓа на околу 120 метри од плажа веднаш до супермаркетот Масутис. Комплексот располага со прекрасно уреден двор со скара и туш. Секој апартман има балкон, комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi од 01 Јуни.

Апартман бр. В1 – Се наоѓа на приземје со голема тераса со поглед кон двор. Располага со два единечни кревети во спална и два единечни кревети во кујна.

Апартман бр. В5 – Се наоѓа на првиот спрат со голема тераса со поглед кон двор. Располага со три единечни кревети во спална и софа во кујна.

Апартман бр. В7 – Се наоѓа на вториот спрат со голема тераса со поглед кон улица и страничен поглед море. Располага со два единечни кревети во спална и софа во кујна.

Цените се однесуваат за наем на студио  за 7 ноќевања

За превоз се доплаќа 45 евра возрасен и дете до 12 години 35 евра.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот. 

ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на студио / 7 ноќевања

ТЕРМИН

НАЕМ

1/3 апп

1/4 апп

21.05

7 ноќи

180

220

28.05

7 ноќи

240

260

04.06

7 ноќи

290

320

11.06

7 ноќи

370

410

18.06

7 ноќи

440

470

25.06

7 ноќи

460

490 €

02.07

7 ноќи

480

510 €

09.07

7 ноќи

520

560

16.07

7 ноќи

590

630 €

23.07

7 ноќи

590

630 €

30.07

7 ноќи

590

630 €

06.08

ноќи

590

630 €

13.08

7 ноќи

590

630 €

20.08

7 ноќи

520€

560 €

27.08

7 ноќи

480

510 

03.09

7 ноќи

370

400 

10.09

7 ноќи

290

320 

17.09

7 ноќи

240

270 

24.09

7 ноќи

180

230Why Book With Us?

  • ДЕСТИНАЦИЈА - Пефкохори
  • ВИЛА - Партенис
  • ЦЕНИ ОД €180