Вила Мистрал Калитеа

2

Вила Мистрал Калитеа

Duration :   8 Days 7 Nights
Price From :    99.00

Калитеа е туристичко место кое се наоѓа на 70 км. југоисточно од Солун. Голема песочна плажа, кристално чисто море, природна убавина, бујна,медитеранска мирисна вегетација,каде што самата гостопримливост на домаќините го прават ова место примамливо за одмор. Ова место е познато и по големиот број на ноќни клубови кои се најпривлечни за младата популација.

Сместување на база 7 ноќевања во студија  (Цената е по соба без превоз).

Вила Мистрал, се наоѓа во мирниот дел на Калитеа, на 400 метри од плажата и 100 метри од централниот дел на Калитеа. Сите соби поседуваат клима (која се доплаќа кај газдите 5 евра на ден), кујна, тераса, собите се двокреветни, трокреветни и четворокреветни.

Вилата поседува сопствен базен, и WI FI конекција кој може да го користат гостите, исто така во близина на вилата се наоѓа паркинг кој може да го користат гостите.

Цените се однесуваат за наем на студио  за 7 ноќевања

За превоз се доплаќа 45 евра возрасен и дете до 12 години 35 евра.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа кај сопствениците на вилата.

ТЕРМИНИ

1/4

1/3

1/2

11.06.-18.06.2022

396,00 €

315,00 €

290,00 €

18.06.-25.06.2022

400,00 €

375,00 €

350,00 €

25.06.-02.07.2022

460,00 €

420,00 €

400,00 €

02.07.-09.07.2022

520,00 €

480,00 €

460,00 €

09.07.-16.07.2022

620,00 €

585,00 €

540,00 €

16.07.-23.07.2022

620,00 €

585,00 €

540,00 €

23.07.-30.07.2022

620,00 €

585,00 €

540,00 €

30.07.-06.08.2022

620,00 €

585,00 €

540,00 €

06.08.-13.08.2022

620,00 €

570,00 €

540,00 €

13.08.-20.08.2022

600,00 €

570,00 €

540,00 €

20.08.-27.08.2022

500,00 €

450,00 €

418,00 €

27.08.-03.09.2022

460,00 €

420,00 €

390,00 €

03.09.-10.09.2022

400,00 €

345,00 €

320,00 €

10.09.-17.09.2022

340,00 €

267,00 €

238,00 €

17.09.-24.09.2022

260,00 €

210,00 €

190,00 €

Why Book With Us?

  • ДЕСТИНАЦИЈА - Калитеа
  • ДАТУМИ - Мај 21 - Сеп 24
  • ВИЛА - Мистрал
  • ЦЕНА - €98,00 – €209,00