АПАРТХОТЕЛ ZEPPOS – НЕА МАРМАРАС

0

АПАРТХОТЕЛ ZEPPOS – НЕА МАРМАРАС

Duration :   8 Days 7 Nights
Price From :    210.00
Total Seats :  3/3

Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики. На почетокот на вториот крак – Ситонија, Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Медитеран и боровата шума која ја прекрива планината, идеалната клима, трудољубивоста на локалните жители го прават ова место одлично за одмор.

Локација:

Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини

Hotel – Nea Moudania,  14 km; Hotel – Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km; Hotel – Psakoudia 7.6 km; Hotel – Metamorfosi 17.5 km; Hotel – Nikiti 24 km

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас.

Плажа:Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Услуга:Полупансион (појадок и вечера).

Интернет:Бесплатно Wi – Fi на рецепција и на барот покрај плажа.

Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера без превоз

Сместување:

Двокреветна соба – DoubleRoom: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) – максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Двокреветни бунгалов – DoubleBungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99) или 3 возрасни;
Фамилијарна соба со кревет на спрат – FamilyRoomwithbunkbed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99 години) или 3 возрасни;

Тип на дополнително легло: На расклопување;
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi – Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Чистење на собите: 6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) – 5 € на ноќ – со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот.

Хотелски содржини:

 • Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;
 • Главениот ресторан “Thalassa” е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
 • Барот на плажа “Ammos” е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;
 • Лоби бар “Blue Wave”, работи 24 часа на ден и овде исто така се нудат повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Доплата за Превоз:

 • Скопје 40 €
 • Велес 40 €
 • Штип 50 €
 • Радовиш 50 €
 • Струмица 50 €
 • Неготино 40 €
 • Смоквица 40 €
 • Граничен премин  – Богородица 40€
сместување1/3 студио за 2 лица1/3 студио за 3 лица1/4 апп (со една спална)
погледзградаморезградаморезградаморе
20.05-27.05709080100100120
27.05-03.06130150150170170190
03.06-10.06150170170190220240
10.06-17.06180200200220260280
17.06-24.06260280280300320340
24.06-01.07270290290310360380
01.07-08.07300320330350390420
08.07-15.07320340340360450470
15.07-22.07340360360380450470
22.07-29.07340360360380450470
29.07-05.08340360360380450470
05.08-12.08340360360380450470
12.08-19.08320340340360420450
19.08-26.08300320320340390420
26.08-02.09280300300320340370
02.09-09.09170190190210260280
09.09-16.09120140140160190210
16.09-23.09  80100100120140160
23.09-30.09  7090  80100  90110