Лето 2024 Крф- Вила Јулианос (Ипсос)

Цена

74.00

Траење

8 days

За патувањето

Крф, мистично привлечен, спакуван во историски приказни, обоен од влијанија на најразлични цивилизации, кој фасцинира со природна убавина и освојува со искуства вредни за сечие сеќавање. Не случајно една од најпопуларните туристички дестинации за летување и не случајно сме организатори 10 години на летни аранжмани на овој остров, почнувајќи од 2014-та година. Но, поважно е да дознаете зошто за вас, Крф ќе биде идеалниот спој на одмор и забава правејќи го ова лето авантура што не смеете да ја пропуштите. И ова лето посетете го островот Крф, нашиот дом преку лето веќе 10 години.

Ипсос се наоѓа во центарот на источното предградие на Крф, на само 12 километри од главниот град. Со својата долга сончева плажа покриена со песок и ситни камчиња, беспрекорно чиста топла вода и можност за водени спортови, Ипсос е едно од најидеалните места за одмор за млади луѓе, но исто така е одлично место за семеен одмор. Опкружен е со продавници за изнајмување автомобили, продавници за сувенири, супермаркети, ресторани, барови итн. Плажата повеќе пати беше обележана со Сино знаме за чистиот брег и води со тоа што ја прави една од најбезбедните плажи на Крф.

Вила Јулианос e лоцирана во помирен дел на Ипсос – Крф, на 600м од плажата

За резервација е потребно уплата од 30%

(остатокот на 7 дена пред поаѓање)

🔥50 ЕВРА ПОПУСТ ПО СОБА
⚡️АКЦИЈА ЗА ТЕРМИНИ ВО ЈУНИ😮

МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ ПРЕКУ IUTE ИЛИ DINERS

 

МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ ПРЕКУ IUTE ИЛИ DINERS

 

Термин

Редовна цена

25.05-01.06.2024

99 65

01.06-08.06.2024

115 90€

08.06-15.06.2024

129104€

15.06-22.06.2024

149124€

22.06-29.06.2024

149124€

29.06-06.07.2024

159134€

06.07-13.07.2024

169

13.07-20.07.2024

179

20.07-27.07.2024

199€

27.07-03.08.2024

209

03.08-10.08.2024

209

10.08-17.08.2024

229

17.08-24.08.2024

229

24.08-31.08.2024

229

31.08-07.09.2024

169

07.09-14.09.2024

149

14.09-21.09.2024

139

21.09-28.09.2024

129

28.09-05.10.2024

9989€

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје
 • 7 ноќевања 8 дена(цената е дадена по лице)
 • Туристички пратител за време на патување и претставник од агенција за време на престој

Не е вклучено:

 • Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)
 • Туристичка такса (10.5 евра од студио/апартман за 7  ноќевања,  која се плаќа задолжително во агенција)
 • Факултативни излети
 • Патничко осигурување
 • Клима уред
 
 • Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)
 • Туристичка такса (10.5 евра од студио/апартман за 7  ноќевања,  која се плаќа задолжително во агенција)
 • Факултативни излети
 • Патничко осигурување
 • Клима уред
 

Програма

Релативно новоградба лоцирана во помирен дел на Ипсос – Крф, на 600м од плажата со многу гостопримливи домакини Вила која ја работиме веќе 9то лето и од која имаме само пофалби.

Располага со студија за 2 лица и апартман за 4 лица дуплекс (со посебни спални).

Сите се опремени со сопствена физички одделена кујна и комплетно опремена (голем шпорет со рерна, тостер, голем фрижидер, чаши, филџани, лажици, вилушки, ножеви) посебна спална и тоалет. Сите имаат исто сопствена тераса. А позади вилата има скара која е на располагање на користење на гостите. Вилата има wifi, телевизор и клима уред(се доплаќа на лице место 5 евра од ден).

 • CHECK IN: 14:00 h
 • CHECK OUT: 09:00 h
 • ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ ВО ЈУНИ И СЕПТЕМВРИ СЕ ИСКЛУЧИВО СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА
 • ЦЕНИТЕ И ТЕРМИНИТЕ ЗА ЈУЛИ И АВГУСТ СЕ СО 50% УПЛАТА, ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.03.2024
 • BLACK FRIDAY ЦЕНИТЕ ВАЖАТ ОД 17.11-25.11.2024
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се одбива 10% попуст на вториот термин на редовните цени.
 • Двокреветни,трокреветни студија (во двокреветните може да се додаде дополнително легло за трето лице) и дуплекс апартмани.
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Термините кои се со црвено се промотивни и не се одбива за сопствен превоз.
 • Дете од 0 до 3,99 години -Бесплатно (спие во кревет со еден од возраснитеп)
 • Дете од 4 до 11,99 години на дополнително легло има 50% попуст со двајца возрасни во соба. Во случај на еден возрасен и дете од 4 до 11.99 години за дете се плаќа цела сума
 • Возрасен на дополнително легло има 30% попуст
 • За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет,
 • Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата,
 • За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А СТАФ ТРАВЕЛ

Остров Крф е место што вреди да се истражи. Нашиот тим организира екскурзии за подобро да го запознаете острово а во продолжение следува опис на истите...

Тура на север (Палеокастрица и Сидари)

Целодневен излет со автобус низ северниот дел на островот.Овој ден се посетуваат местата  Палеокастрица и Сидари. Прво место ан застанување е плажата Палеокастрица, овде имаме слободно време за релаксација на плажа, посета на манастирот Марија- Богородица или посета на аквариумот. Од овде се продолжува до највисоката точка над Палеокастрица на местото Лаконес каде што се застанува за да се направат најубави панорамски фотографии и верувајте погледот ќе ве остави без здив. Од овде се оди во  Сидари, град познат по тунелот на љубовта и евтиното пиво. Овде може да го испливате каналот, да се релаксирате на долгата песочна плажа или да седнете на ручек и пијачка.

Глифада

Целодневен излет на песочната плажа Глифада. Ден за сончање, капење и уживање во убавините на природата. Долга, песочна и организирана плажа што ќе ве освои ова лето со својата природна убавина како и преубавиот поглед кој завршува во недоглед, таму некаде на последната линија од хоризонтот. Плажа за сечиј вкус каде што секој ќе може да ужива во преубавите кафулиња, таверни, водени спортови како и во помирниот дел кој што е наменет за апсолутна релаксација.

Крстарење со скара 

Целодневно крстарење по североисточниот дел на островот. Се тргнува од Ипсос, се поминуваат местото Барбати каде ако имате среќа ќе видите делфин, Калами, Кулури, Нисаки и се до Kасиопи најсеверната точка на островот.

Се застанува на дива плажа до која нема пристап на друг начин освен со брод, се прави пауза за капење и  ручек подготвен и сервиран од капетанот на бродот. Во ручекот е вклучено: свинска кременадла, колбас, грчка салата, вода, сок, црвено или бело вино. Се застанува уште на една плажа за пливање. Враќање во Ипсос околу 16-17:00h.

Крстарење Паксос и Антипаксос

Овој ден е испланиран за целодневно крстарење до другите два најблиски остриови до Крф, Паксос и Антипаксос. Се тргнува од градот Крф со брод и се крстари на отворено море Првата точка на застанување е Антипаксос (грчкото Малдиви), остров со уникатен бел песок, верувајте ќе ве воодушеви. Овде се застанува за пливање. Од овде се продолжува кон Паксос, кој е населен остров со туристи, пристаниште, прекрасна плажа, но и гратче за мала прошетка или ручек.

Попатно се посетуваат и Сините пештери. Бродот влегува во овие пештери и може да се направат прекрасни фотографии.

Овој ден е испланиран за уживање на отворено море, пливање, сончање и запознавање со два други јонски острови

Цените на екскурзиите ќе бидат објавени пред почетокот на летото.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2024
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
26
27
28
29
30
31
1
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
2
3
4
5
6
7
8
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
9
10
11
12
13
14
15
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
16
17
18
19
20
21
22
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
23
24
25
26
27
28
29
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
30
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
7
8
9
10
11
12
13
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
14
15
16
17
18
19
20
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
21
22
23
24
25
26
27
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
28
29
30
31
1
2
3
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
4
5
6
7
8
9
10
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
11
12
13
14
15
16
17
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
18
19
20
21
22
23
24
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
25
26
27
28
29
30
31
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
1
2
3
4
5
6
7
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
8
9
10
11
12
13
14
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
15
16
17
18
19
20
21
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
22
23
24
25
26
27
28
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
29
30
1
2
3
4
5
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
74.00

Лeто 2024 Крф- Вила Јулианос

General price: Adult (18+ years) 74.00 / ticket
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Повеќе информации

Датуми

25.05-05.10