Вила Евангелија- Јерисос

9

Вила Евангелија- Јерисос

Duration :   8 Days 7 Nights
Price From :    109.00

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во којживеат повеќе од 3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарењао колу Света Гора и островот Амулиани.

Куќа“Evangelia“се наоѓа на одлична локација, на само 50 метри од прекрасната песочна плажа, во мирна уличка, а многу блиску до главната улица во Јерисос. Во куќата располагаме со 5 наши апартмани на прв и втор кат, реновирани и средени за лето 2023. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Куќата располага со убаво среден сопствен двор со зеленило, цвеќиња, сопствена ѕидана скара и маси и столови во дворот. Има паркинг веднаш зад куќата.


Цените се однесуваат за наем на студио  за 7 ноќевања

За превоз се доплаќа 45 евра возрасен и дете до 12 години 35 евра.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во oбјектот

 
 

ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на студио / 7 ноќевања

 

  1. Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

Цена по лице

бр. 2,3,5 и 6

Цена по лице

бр. 4

28/05-04/06

7

109

99

04/06-11/06

7

129

109

11/06-18/06

7

169

139

18/06-25/06

7

209

169

25/06-02/07

7

229

179

* Задолжително плаќаат 2 лица во апартман бр. 2,3,5 и 6

* Задолжително плаќаат 3 лица во апартман бр. 4

              

  1. Сезонски цени

Термин

Ноќевања

Апартман

бр. 2 и 5 градина

Апартман

бр. 3 и 6 море

Апартман

бр. 4 градина

02/07-09/07

7

499

519

529

09/07-16/07

7

509

529

539

16/07-23/07

7

529

549

589

23/07-30/07

7

529

549

589

30/07-06/08

7

529

549

589

06/08-13/08

7

529

549

589

13/08-20/08

7

529

549

589

20/08-27/08

7

519

539

569

27/08-03/09

7

479

499

509

 

 

  1. Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

Цена по лице

бр. 2,3,5 и 6

Цена по лице

бр. 4

03/09-10/09

7

219

169

10/09-17/09

7

179

149

17/09-24/09

7

129

109

* Задолжително плаќаат 2 лица во апартман бр. 2,3,5 и 6

* Задолжително плаќаат 3 лица во апартман бр. 4

Why Book With Us?

  • ДЕСТИНАЦИЈА - JЕРИСОС
  • ВИЛА - ЕВАНГЕЛИЈА
  • ЦЕНИ ОД €109.00