Вила Савас (Дасиа) – Крф Лето 2024

Цена

84.00

Траење

За патувањето

Крф e втор по големина од седумте поголеми Јонски Острови, а воедно и еден од најубавите грчки острови. Крф лежи во Јонско Море, кое е дел од Средоземно Море, а северно се спојува со Јадранско Море. 2014-та година ни започна авантурата на Крф што значи дека 2024-та е годината која сме 10 години организатори на летување на остров Крф во Ипсос и Дасиа, декадна бројка што не е за потценување. Но, поважно е да дознаете зошто за вас, Крф ќе биде идеалниот спој на одмор и забава правејќи го ова лето авантура што не смеете да ја пропуштите. Оваа година за вас имаме вила со базен во Дасиа на 80 метри до плажа со приватен базен и приватен паркинг. Резервирајте по Black Friday цена, попусти од 20-25% од лице.

Дасиа се наоѓа во центарот на источното предградие на Крф, на само 12 километри од главниот град. Со својата долга сончева плажа покриена со песок и ситни камчиња, беспрекорно чиста топла вода и можност за водени спортови, Дасиа е едно од најидеалните места за одмор за млади луѓе, но исто така е одлично место за семеен одмор. Опкружена е со продавници за изнајмување автомобили, продавници за сувенири, супермаркети, ресторани, а еден од најпознатите барови познати по вкусната храна и атрактивните лежалки е Malibu Beach.

Вила Савас се наоѓат во Дасиа, на 80 метри од плажа. Располага со голем двор и прекрасен базен за гостите на вилата. На само 5 минути пешачење се наоѓа Маркетот JOY и автобуската постојка и прекрасниот добро познат Summer Beach Malibu.

 


За резервација е потребно уплата од 30%, остатокот на 7 дена пред поаѓање

АКЦИЈА ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ, ПОБРЗАЈ И РЕЗЕРВИРАЈ НА 071/451-633

МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ ПРЕКУ IUTE ИЛИ DINERS

Термин

Цена

LUX APARTMAN 1/4

25.05-01.06.2024

109€ 65€

129 65€

01.06-08.06.2024

125€ 100€

145 120

08.06-15.06.2024

139€ 114€

159 129

15.06-22.06.2024

РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

22.06-29.06.2024

РАСПРОДАДЕНО

179 134€ ПЛАЌААТ МИНИМУМ 3 ЛИЦА

29.06-06.07.2024

РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

06.07-13.07.2024

179€

204€

13.07-20.07.2024
РАСПРОДАДЕНО
РАСПРОДАДЕНО

20.07-27.07.2024

РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

27.07-03.08.2024

219€

244€

03.08-10.08.2024

РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

10.08-17.08.2024

239€

264€

17.08-24.08.2024

239€

264€

24.08-31.08.2024

239€

264€

31.08-07.09.2024

179€

204€

07.09-14.09.2024

159€

184€

14.09-21.09.2024

149€

174€

21.09-28.09.2024

139€

164€

28.09-05.10.2024

109€ 98€

129€ 109€

Локација

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје
 • 7 ноќевања(цените се дадени по лице)
 • Туристички пратител за време на патување и претставник од агенција за време на престоj

Не е вклучено:

 • Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)
 • Туристичка такса (10.5 евра од студио/апартман,  која се плаќа задолжително во агенција)
 • Факултативни излети
 • Патничко осигурување
 • Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)
 • Туристичка такса (10.5 евра од студио/апартман,  која се плаќа задолжително во агенција)
 • Факултативни излети
 • Патничко осигурување

Програма

Вила Савас се наоѓаат во Дасиа, на 80 метри од плажа. Располага со голем двор и прекрасен базен за гостите на вилата. Објектот има двокреветни и трокреветни студиа и четворокреветни  мазонети. Сите се опремени со сопствена  кујна, тоалет со туш, терас, Wi-Fi. На само 5 минути пешачење се наоѓа Маркетот JOY и автобуската постојка и прекрасниот добро понат Summer Beach Malibu. За сите оние кои би патувале со сопствено возило вилата има бесплатен приватен паркинг.Климата се доплаќа  6 евра од ден кај газдите на вилата.

Остров Крф е место што вреди да се истражи. Нашиот тим организира екскурзии за подобро да го запознаете острово а во продолжение следува опис на истите...

Тура на север (Палеокастрица и Сидари)

Целодневен излет со автобус низ северниот дел на островот.Овој ден се посетуваат местата  Палеокастрица и Сидари. Прво место ан застанување е плажата Палеокастрица, овде имаме слободно време за релаксација на плажа, посета на манастирот Марија- Богородица или посета на аквариумот. Од овде се продолжува до највисоката точка над Палеокастрица на местото Лаконес каде што се застанува за да се направат најубави панорамски фотографии и верувајте погледот ќе ве остави без здив. Од овде се оди во  Сидари, град познат по тунелот на љубовта и евтиното пиво. Овде може да го испливате каналот, да се релаксирате на долгата песочна плажа или да седнете на ручек и пијачка.

Глифада

Целодневен излет на песочната плажа Глифада. Ден за сончање, капење и уживање во убавините на природата. Долга, песочна и организирана плажа што ќе ве освои ова лето со својата природна убавина како и преубавиот поглед кој завршува во недоглед, таму некаде на последната линија од хоризонтот. Плажа за сечиј вкус каде што секој ќе може да ужива во преубавите кафулиња, таверни, водени спортови како и во помирниот дел кој што е наменет за апсолутна релаксација.

Крстарење со скара

Целодневно крстарење по североисточниот дел на островот. Се тргнува од Ипсос, се поминуваат местото Барбати каде ако имате среќа ќе видите делфин, Калами, Кулури, Нисаки и се до Kасиопи најсеверната точка на островот.

Се застанува на дива плажа до која нема пристап на друг начин освен со брод, се прави пауза за капење и  ручек подготвен и сервиран од капетанот на бродот. Во ручекот е вклучено: свинска кременадла, колбас, грчка салата, вода, сок, црвено или бело вино. Се застанува уште на една плажа за пливање. Враќање во Ипсос околу 16-17:00h.

Крстарење Паксос и Антипаксос

Овој ден е испланиран за целодневно крстарење до другите два најблиски остриови до Крф, Паксос и Антипаксос. Се тргнува од градот Крф со брод и се крстари на отворено море Првата точка на застанување е Антипаксос (грчкото Малдиви), остров со уникатен бел песок, верувајте ќе ве воодушеви. Овде се застанува за пливање. Од овде се продолжува кон Паксос, кој е населен остров со туристи, пристаниште, прекрасна плажа, но и гратче за мала прошетка или ручек.

Попатно се посетуваат и Сините пештери. Бродот влегува во овие пештери и може да се направат прекрасни фотографии.

Овој ден е испланиран за уживање на отворено море, пливање, сончање и запознавање со два други јонски острови

Цените на екскурзиите ќе бидат објавени пред почетокот на летото.

 • CHECK IN:  14:00 h
 • CHECK OUT: 09:00 h
 • ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ ВО ЈУНИ И СЕПТЕМВРИ СЕ ИСКЛУЧИВО СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА
 • ЦЕНИТЕ И ТЕРМИНИТЕ ЗА ЈУЛИ И АВГУСТ СЕ СО 50% УПЛАТА, ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.03.2024
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се одбива  10% попуст на вториот термин на редовните цени.
 • Во четворокреветните мазонети 3 лица плаќаат целосна сума 4 то лице возрасно има 30% попуст од редовната цена,  дете до 11 год. има 50% попуст од редовната цена.
 • Двокреветни,трокреветни студија (може да се додаде дополнително легло за трето и четврто лице)
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Дете од 0 до 3 години – Бесплатно – спие во кревет со еден од возрасните
 • Двајца возрасни со едно дете од 4 до 11 години на дополнително легло за детето се плаќа 50% од редовнта цена + 20 евра за траект.
 • Двајца возрасни со две деца  од 4 до 11 години се сместуваат во 1/3 студио и децата плаќаат по 50% од редовната цена + 20 евра за траект.
 • За сопствен превоз се одбива 20 евра од редовната цена по лице.
 • Термините кои се со црвено се промотивни и не се одбива за сопствен превоз.
 • За еднкреветна соба се доплаќа 50% од редовната цена за вториот кревет,
 • Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата,
 • За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А СТАФ ТРАВЕЛ

Повеќе информации

Датуми