ПАРИЗ ВО ФЕВРУАРИ

Цена

Траење

За патувањето

Со својата единствена архитектура, големите плоштади и старите знаменитости претставува еден од најкомплетните градови на Светот. На овој град може да му се дадат и повеќе епитети: градот на љубовта, градот на страста, виното, печивата, уметност, градот на модата, француските револуции, богат со историја и култура. Без разлика на тоа колку долго ќе трае Вашата посета на овој град, во моментот на заминување ќе знаете со сигурност дека еден ден повторно патот ќе Ве доведе токму тука, во “градот на светлината”.

 

 

 

 

ТЕРМИНИ ВО ФЕВРУАРИ

                                                                                                                                       02.02-05.02.2024-ЦЕНА ОД  299€

05.02-09.02.2024ЦЕНА ОД 399€

09.02-12.02-2024-ЦЕНА ОД 325€

12.02-16.02-2024-ЦЕНА ОД 325€

16.02-19.02-2024-ЦЕНА ОД 325€

  19.02-23.02-2024-ЦЕНА ОД 399€

    23.02-26.02-2024-ЦЕНА ОД 395


Цените се моментални и подлежат на промени

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Авионски превоз Скопје-Париз -Скопје со Wizz Air
 • Аеродромски такси
 • Бесплатна рачна торба  до 8кг со димензии (40x30x20 cm)
 • Хотел со 3* -услуга  3 или 4 ноќевања (во зависност од терминот) со појадок
 • Предлог- Hotel  Ibis Styles Paris Val de Fontenay 3*

Не е вклучено:

 • Трансфер од/до аеродром-хотел (информативно: 20 еур шатл бус; 130 еур такси, рент а кар од 45еур на ден)
 • Влезници за Дизниленд:
 • Посета на 1 парк (60еур возрасен / 57еур деца од 3-11,99год.)
 • Посета на 2та парка (85еур возрасен / 80еур деца од 3-11,99год.)
 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 10 еур на ден  (информативно, се плаќа во хотел)
 • Трансфер од/до аеродром-хотел (информативно: 20 еур шатл бус; 130 еур такси, рент а кар од 45еур на ден)
 • Влезници за Дизниленд:
 • Посета на 1 парк (60еур возрасен / 57еур деца од 3-11,99год.)
 • Посета на 2та парка (85еур возрасен / 80еур деца од 3-11,99год.)
 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 10 еур на ден  (информативно, се плаќа во хотел)

Програма

Прошетајте по плоштадот Конкорд, плоштадот Вандом, посетете ја Операта, музејот Лувр, црквата Нотр Дам, Елисејските полиња, Домот на Инвалидите, Ајфеловата Кула... Во вечерните часови уживајте во Латинскиот кварт. Ноќевање
Препорачуваме посета на Версај, последната резиденција на француските кралеви и еден од најзначајните дворци во светот.  Уживајте на крстарење по Сена со чаша шампањ и завршете го  овој ден со вечера на Елесејските полиња во некој од француските традиционални ресторани. Ноќевање
Ви предлагаме посета на забавениот парк за возрасни и деца во Европа – ДИЗНИЛЕНД. Дизниленд во Париз се состои од два парка, Дизниленд Парк и Валт Дизни Студио Парк, како и шопинг област. Во шопинг зоната има продавници, ресторани, бутици  Препорачуваме посета на најбогатиот музеј во светот – Лувр. Прошетката може да продолжи по Авенијата „Champs Elysees”, Триумфалната Капија, плоштадот Конкорд, Центарот Помпиду, Богородичната црква - Катедралата Нотр Дам. Вечерта е идеална за прошетка низ уметничкиот кварт Монмартр со посета на базиликата „Sacre Coeur“, а крајот на вечерта издвојте го за Mулен Руж. Ноќевање
Приватен трансфер (не е задолжително) Препорачуваме три часа пред лет да бидете на аеродром.
 • Цените се моментални и подлежат на промени. Во случај на резервација, неопходна е проверка.
 • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред тргнување.
 •  За реализација на патувањето потребно е минимум од 45 патници.
 • Патникот е должен при уплата на аранжман ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се изјасни на кои екскурзии ќе присуствува. Во случај да нема се изјаснето и нема доволен број на влезници за одреден музеј/знаменитост а притоа сака да присуствува, Т.А Стаф не превзема одговорност.
 • Целосна доплата на аранжманот мора да се изврши најдоцна 10 дена пред тргнување.
 • Во случај на отказ на еден од патниците, за сместување нема поврат на средства
 • Агенцијата го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Агенцијата го задржува правото на промена на хотел/апартман во случај на технички причини или Overbooking, организаторот ќе го смести патникот според можностите во даден момент во објект од иста категорија или од повисока категорија без надомест
 • Реализацијата на излетите е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни временски услови да ги откаже излетите и за истите не следува рефундација.

Повеќе информации

Датуми

7 термини во Февруари

Локација