Лето 2024 Крф- Вила Кристофер (Ипсос)

Цена

74.00

Траење

8 days

За патувањето

Крф, мистично привлечен, спакуван во историски приказни, обоен од влијанија на најразлични цивилизации, кој фасцинира со природна убавина и освојува со искуства вредни за сечие сеќавање. Не случајно една од најпопуларните туристички дестинации за летување и не случајно сме организатори 10 години на летни аранжмани на овој остров, почнувајќи од 2014-та година. Но, поважно е да дознаете зошто за вас, Крф ќе биде идеалниот спој на одмор и забава правејќи го ова лето авантура што не смеете да ја пропуштите. И ова лето посетете го островот Крф, нашиот дом преку лето веќе 10 години.

Ипсос се наоѓа во центарот на источното предградие на Крф, на само 12 километри од главниот град. Со својата долга сончева плажа покриена со песок и ситни камчиња, беспрекорно чиста топла вода и можност за водени спортови, Ипсос е едно од најидеалните места за одмор за млади луѓе, но исто така е одлично место за семеен одмор. Опкружен е со продавници за изнајмување автомобили, продавници за сувенири, супермаркети, ресторани, барови итн. Плажата повеќе пати беше обележана со Сино знаме за чистиот брег и води со тоа што ја прави една од најбезбедните плажи на Крф.

Вила Кристофер e лоцирана во помирен дел на Ипсос – Крф, на 200м од плажа,а сепак со многу лесен пристап до главната улица. Сите се опремени со сопствена кујна, тоалет, балкон, Wifi и клима (која не е вклучена во цената и се доплаќа кај самиот сопственик на вилата)


За резервација е потребно уплата од 30%

(остатокот на 7 дена пред поаѓање)

МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ ПРЕКУ IUTE ИЛИ DINERS

ЗА ТЕРМИНОТ 31.08-07.09 И ОСТАНАТИТЕ ТЕРМИНИ ВО СЕПТЕМВРИ, ОРГНИЗИРАН ПРЕВОЗ ОД:
KOЧАНИ, ШТИП, КУМАНОВО,СКОПЈЕ,ВЕЛЕС,РОСОМАН,НЕГОТИНО,ГЕВГЕЛИЈА, ПРИЛЕП И БИТОЛА

 

Термин

Редовна цена

22.06-29.06.2024

РАСПРОДАДЕНО

29.06-06.07.2024

РАСПРОДАДЕНО

06.07-13.07.2024

РАСПРОДАДЕНО

13.07-20.07.2024

РАСПРОДАДЕНО

20.07-27.07.2024

РАСПРОДАДЕНО

27.07-03.08.2024

РАСПРОДАДЕНО

03.08-10.08.2024

РАСПРОДАДЕНО

10.08-17.08.2024

229

17.08-24.08.2024

229

24.08-31.08.2024

229

31.08-07.09.2024

169

07.09-14.09.2024

149

14.09-21.09.2024

139

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје
 • 7 ноќевања 8 дена(цената е дадена по лице)
 • Туристички пратител за време на патување и претставник од агенција за време на престој

Не е вклучено:

 • Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)
 • Туристичка такса (10.5 евра од студио/апартман за 7  ноќевања,  која се плаќа задолжително во агенција)
 • Факултативни излети
 • Патничко осигурување
 • Клима уред (35-40 евра за 7 ноќевања)
 
 • Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)
 • Туристичка такса (10.5 евра од студио/апартман за 7  ноќевања,  која се плаќа задолжително во агенција)
 • Факултативни излети
 • Патничко осигурување
 • Клима уред (35-40 евра за 7 ноќевања)
 

Програма

Вила Кристофер e лоцирана во помирен дел на Ипсос – Крф, на 200м од плажа,а сепак со многу лесен пристап до главната улица. Сите се опремени со сопствена кујна, тоалет, балкон, и клима (која не е вклучена во цената и се доплаќа кај самиот сопственик на вилата). Во собите нема сушари. Во вилата има WIFI но Т.А СТАФ не гарантира за јачината и брзината на интернетот па советуваме да си активирате пакет интернет за во странство. За повеќе информации околу интернетот контактирајте ги вашите мобилни оператори.

 • CHECK IN: 14:00 h
 • CHECK OUT: 09:00 h
 • ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ ВО ЈУНИ И СЕПТЕМВРИ СЕ ИСКЛУЧИВО СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА
 • ЦЕНИТЕ И ТЕРМИНИТЕ ЗА ЈУЛИ И АВГУСТ СЕ СО 50% УПЛАТА, ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.03.2024
 • BLACK FRIDAY ЦЕНИТЕ ВАЖАТ ОД 17.11-25.11.2024
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се одбива 10% попуст на вториот термин на редовните цени.
 • Двокреветни,трокреветни студија (во двокреветните може да се додаде дополнително легло за трето лице) и дуплекс апартмани.
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Термините кои се со црвено се промотивни и не се одбива за сопствен превоз.
 • Дете од 0 до 3,99 години -Бесплатно (спие во кревет со еден од возраснитеп)
 • Дете од 4 до 11,99 години на дополнително легло има 50% попуст со двајца возрасни во соба. Во случај на еден возрасен и дете од 4 до 11.99 години за дете се плаќа цела сума
 • Возрасен на дополнително легло има 30% попуст
 • За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет,
 • Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата,
 • За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А СТАФ ТРАВЕЛ

Остров Крф е место што вреди да се истражи. Нашиот тим организира екскурзии за подобро да го запознаете острово а во продолжение следува опис на истите...

Тура на север (Палеокастрица и Сидари)

Целодневен излет со автобус низ северниот дел на островот.Овој ден се посетуваат местата  Палеокастрица и Сидари. Прво место ан застанување е плажата Палеокастрица, овде имаме слободно време за релаксација на плажа, посета на манастирот Марија- Богородица или посета на аквариумот. Од овде се продолжува до највисоката точка над Палеокастрица на местото Лаконес каде што се застанува за да се направат најубави панорамски фотографии и верувајте погледот ќе ве остави без здив. Од овде се оди во  Сидари, град познат по тунелот на љубовта и евтиното пиво. Овде може да го испливате каналот, да се релаксирате на долгата песочна плажа или да седнете на ручек и пијачка.

Глифада

Целодневен излет на песочната плажа Глифада. Ден за сончање, капење и уживање во убавините на природата. Долга, песочна и организирана плажа што ќе ве освои ова лето со својата природна убавина како и преубавиот поглед кој завршува во недоглед, таму некаде на последната линија од хоризонтот. Плажа за сечиј вкус каде што секој ќе може да ужива во преубавите кафулиња, таверни, водени спортови како и во помирниот дел кој што е наменет за апсолутна релаксација.

Крстарење со скара 

Целодневно крстарење по североисточниот дел на островот. Се тргнува од Ипсос, се поминуваат местото Барбати каде ако имате среќа ќе видите делфин, Калами, Кулури, Нисаки и се до Kасиопи најсеверната точка на островот.

Се застанува на дива плажа до која нема пристап на друг начин освен со брод, се прави пауза за капење и  ручек подготвен и сервиран од капетанот на бродот. Во ручекот е вклучено: свинска кременадла, колбас, грчка салата, вода, сок, црвено или бело вино. Се застанува уште на една плажа за пливање. Враќање во Ипсос околу 16-17:00h.

Крстарење Паксос и Антипаксос

Овој ден е испланиран за целодневно крстарење до другите два најблиски остриови до Крф, Паксос и Антипаксос. Се тргнува од градот Крф со брод и се крстари на отворено море Првата точка на застанување е Антипаксос (грчкото Малдиви), остров со уникатен бел песок, верувајте ќе ве воодушеви. Овде се застанува за пливање. Од овде се продолжува кон Паксос, кој е населен остров со туристи, пристаниште, прекрасна плажа, но и гратче за мала прошетка или ручек.

Попатно се посетуваат и Сините пештери. Бродот влегува во овие пештери и може да се направат прекрасни фотографии.

Овој ден е испланиран за уживање на отворено море, пливање, сончање и запознавање со два други јонски острови

Цените на екскурзиите ќе бидат објавени пред почетокот на летото.

Повеќе информации

Датуми

25.05-05.10