ЛЕТО 2024 СКИЈАТОС-ВИЛА СПИРИДУЛА

Цена

69.00

Траење

8 days

За патувањето

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

 

Вила “Spiridoula“ е лоцирана на Мегали Амосна оддалеченост 50 метри од плажа и 5 минути пешки до центарот на градот

 

Термин  

Ноќевања

 Вила Спиридула
Цена Доплата за 3 то и 4 то лице Доплата за деца до 12 години
29.05 7 129€ 89 € 69 €
05.06 7 139€ 99 € 69 €
12.06 7 159€ 109 € 69 €
19.06 7 219€ 129 € 69 €
26.06 7 239€ 149 € 69 €
03.07 7 289€ 169 € 69 €
10.07 7 289€ 179 € 69 €
17.07 7 289€ 189 € 69 €
24.07 7 289€ 189 € 69 €
31.07 7 289€ 189 € 69 €
07.08 7 289€ 189 € 69 €
14.08 7 289€ 189 € 69 €
21.08 7 239€ 179 € 69 €
28.08 7 229€ 169 € 69 €
04.09 7 199€ 139 € 69 €
11.09 7 179€ 119 € 69 €
18.09 7 159€ 89 € 69 €
 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • цените се дадени по лицеза наем со вклучен превоз за 7 ноќевања/8 дена
 • Wi fi интернет
 • автобуски превоз, трансфер пристаниште-вила-пристаниште, за минимум 2 лица;
 • трето и четврто  лице плаќаат според табелата;
 • прво и второ дете до 12 години  плаќаат според табелата;
 • дете до 2 години бесплатно (без седиште)

Не е вклучено:

 • БРОДСКА КАРТА ВОЛОС-СКИЈАТОС – ВОЛОС = 46 € / 2.852 мкд (за возрасен и за деца) се плаќа во автобус;
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред
 • Само автобуски превоз (60 евра за возрасни и деца до 11,99 - 45 евра, повратен билет);
 • Само автобуски превоз  45 € за возрасни, 35 € за деца до 12 год. – еден правец;
 • За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 € за прво и второ лице, за 3 и 4 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;
 • БРОДСКА КАРТА ВОЛОС-СКИЈАТОС – ВОЛОС = 46 € / 2.852 мкд (за возрасен и за деца) се плаќа во автобус;
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред
 • Само автобуски превоз (60 евра за возрасни и деца до 11,99 - 45 евра, повратен билет);
 • Само автобуски превоз  45 € за возрасни, 35 € за деца до 12 год. – еден правец;
 • За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 € за прво и второ лице, за 3 и 4 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;

Програма

 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вилата располага со двокреветни и трикреветни студија, четирикреветен апартман и петокреветен дуплекс апартман. Сите соби се со комплетно опремена кујна, клима уред (се доплаќа),  WiFi, балкон.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
69.00

ЛЕТО 2024 СКИЈАТОС-ВИЛА СПИРИДУЛА

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
25
26
27
28
29
30
31
69.00

ЛЕТО 2024 СКИЈАТОС-ВИЛА СПИРИДУЛА

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
69.00

ЛЕТО 2024 СКИЈАТОС-ВИЛА СПИРИДУЛА

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
1
2
3
4
5
6
7
69.00

ЛЕТО 2024 СКИЈАТОС-ВИЛА СПИРИДУЛА

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
8
9
10
11
12
13
14
69.00

ЛЕТО 2024 СКИЈАТОС-ВИЛА СПИРИДУЛА

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
15
16
17
18
19
20
21
69.00

ЛЕТО 2024 СКИЈАТОС-ВИЛА СПИРИДУЛА

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
22
23
24
25
26
27
28
69.00

ЛЕТО 2024 СКИЈАТОС-ВИЛА СПИРИДУЛА

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
69.00

ЛЕТО 2024 СКИЈАТОС-ВИЛА СПИРИДУЛА

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
29
30
31
1
2
3
4
69.00

ЛЕТО 2024 СКИЈАТОС-ВИЛА СПИРИДУЛА

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
5
6
7
8
9
10
11
69.00

ЛЕТО 2024 СКИЈАТОС-ВИЛА СПИРИДУЛА

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
12
13
14
15
16
17
18
69.00

ЛЕТО 2024 СКИЈАТОС-ВИЛА СПИРИДУЛА

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2025
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6

Повеќе информации

Датуми

29.05-18.09