ЛЕТО 2024 СКИЈАТОС-ВИЛА АНГЕЛА ЗОИ

Цена

69.00

Траење

8 days

За патувањето

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

 

Вила “Angela Zoi” e лоцирана на 800 метри од плажата Мегали Амос, во ценатарот на градот

 

Термин  

Ноќевања

 Вила Ангела Зои
Цена Доплата за 3 то и 4 то лице Доплата за деца до 12 години
29.05 7 129€ 89 € 69 €
05.06 7 139€ 99 € 69 €
12.06 7 159€ 109 € 69 €
19.06 7 219€ 129 € 69 €
26.06 7 239€ 149 € 69 €
03.07 7 289€ 169 € 69 €
10.07 7 289€ 179 € 69 €
17.07 7 289€ 189 € 69 €
24.07 7 289€ 189 € 69 €
31.07 7 289€ 189 € 69 €
07.08 7 289€ 189 € 69 €
14.08 7 289€ 189 € 69 €
21.08 7 239€ 179 € 69 €
28.08 7 229€ 169 € 69 €
04.09 7 199€ 139 € 69 €
11.09 7 179€ 119 € 69 €
18.09 7 159€ 89 € 69 €

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • цените се дадени по лице за наем со вклучен превоз за 7 ноќевања/8 дена
 • Wi fi интернет
 • автобуски превоз, трансфер пристаниште-вила-пристаниште, за минимум 2 лица;
 • трето и четврто  лице плаќаат според табелата;
 • прво и второ дете до 12 години  плаќаат според табелата;
 • дете до 2 години бесплатно (без седиште)

Не е вклучено:

 • БРОДСКА КАРТА ВОЛОС-СКИЈАТОС – ВОЛОС = 46 € / 2,852 мкд (за возрасен и за деца) се плаќа во автобус;
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред
 • Само автобуски превоз (60 евра за возрасни и деца до 11,99 - 45 евра, повратен билет)
 • Само автобуски превоз  45 € за возрасни, 35 € за деца до 12 год. – еден правец;
 • За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 € за прво и второ лице, за 3 и 4 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;
 • БРОДСКА КАРТА ВОЛОС-СКИЈАТОС – ВОЛОС = 46 € / 2,852 мкд (за возрасен и за деца) се плаќа во автобус;
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред
 • Само автобуски превоз (60 евра за возрасни и деца до 11,99 - 45 евра, повратен билет)
 • Само автобуски превоз  45 € за возрасни, 35 € за деца до 12 год. – еден правец;
 • За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 € за прво и второ лице, за 3 и 4 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;

Програма

 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вилата располага со двокреветни, трикреветни, четирикреветни студија како и четирикреветни дуплекс апартмани. Сите соби се со комплетно опремена кујна, тоалет, балкон, ТВ, WiFi и клима уред.

Повеќе информации

Датуми

29.05-18.09

Локација