Лeто 2024 НИДРИ- ВИЛА АФРОДИТИ

Цена

149.00

Траење

8 days

За патувањето

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името;  сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите,чемпресите,шаренилото на цвеќињата,маслиновите дрвја.. Големиот број на таверни, барови, ресторани ќе го направат Вашиот одмор уште попријатен. Најпознатите и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот

Вила Афродити Б кат.  на самиот брег, 300 метри од плажа.

 

Вила Афродити Б кат – Нидри
1/2 студио
1/2 студ.поглед
1/3+1 студио (4 лица)
Термин/Услуга
7 наем
7 наем
7 наем
28.05.-04.06.2024
149
159
169
04.06.-11.06.2024
169
179
189
11.06.-18.06.2024
269
279
289
18.06.-25.06.2024
299
309
319
25.06.-02.07.2024
359
369
379
02.07.-09.07.2024
379
389
399
09.07.-16.07.2024
419
429
439
16.07.-23.07.2024
449
469
479
23.07-30.07.2024
449
469
479
30.07-06.08.2024
449
469
479
06.08.-13.08.2024
449
469
479
13.08-20.08.2024
449
469
479
20.08-27.08.2024
429
469
459
27.08.-03.09.2024
369
379
399
03.09.-10.09.2024
299
309
319
10.09.-17.09.2024
229
249
259
17.09.-24.09.2024
199
219
229

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (65 евра за возрасни и деца до 11,99 - 45 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (65 евра за возрасни и деца до 11,99 - 45 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
 • Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст. Попустите не може да се комбинирааат.
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима ВКЛУЧЕНА во цена, тераси, чистење на апартманите на 3 дена. Студиата се со традиционален дизајн , со различна големина , некои се со поглед на море.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
149.00

Лeто 2024 НИДРИ- ВИЛА АФРОДИТИ

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
24
25
26
27
28
29
30
149.00

Лeто 2024 НИДРИ- ВИЛА АФРОДИТИ

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
31
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
149.00

Лeто 2024 НИДРИ- ВИЛА АФРОДИТИ

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
31
1
2
3
4
5
6
149.00

Лeто 2024 НИДРИ- ВИЛА АФРОДИТИ

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
7
8
9
10
11
12
13
149.00

Лeто 2024 НИДРИ- ВИЛА АФРОДИТИ

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
14
15
16
17
18
19
20
149.00

Лeто 2024 НИДРИ- ВИЛА АФРОДИТИ

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
21
22
23
24
25
26
27
149.00

Лeто 2024 НИДРИ- ВИЛА АФРОДИТИ

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
149.00

Лeто 2024 НИДРИ- ВИЛА АФРОДИТИ

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
28
29
30
31
1
2
3
149.00

Лeто 2024 НИДРИ- ВИЛА АФРОДИТИ

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
4
5
6
7
8
9
10
149.00

Лeто 2024 НИДРИ- ВИЛА АФРОДИТИ

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
11
12
13
14
15
16
17
149.00

Лeто 2024 НИДРИ- ВИЛА АФРОДИТИ

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
18
19
20
21
22
23
24
149.00

Лeто 2024 НИДРИ- ВИЛА АФРОДИТИ

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2025
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09

Локација