ВИЛА АНА – КСАМИЛ АЛБАНИЈА

Ксaмил е познато туристичко место во Албанија кое излегува на Јонско море со прекрасни егзотични плажи и величествено тиркизно море а претходно лето 2020 беше една од најпосетуваните дестинации на балканот. Ова место е прилично мало кое е богатo со кафулиња, ресторани и маркети, но сепак секоја година се чини дека се шири. Ноќниот живот не е присутен во Ксамил но затоа ќе ја најдете тишината и мирот овде за буквално да се одморите од секојдневните обврски и случувања.
Ова дестинација нека ви биде во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одличната храна и долгите сончеви денови.

ВИЛА АНА – КСАМИЛ

EARLY BOOKING попуст од 10% на сите термини за целосни уплати до 15.05.2021

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Вила Ана – Ксамил Албанија – се наоѓа на 50-70м од градската плажа во Ксамил. Вилата располага со  1/3, 1/4 и 1/5 студиа и апартмани. Во вилата има базен кој во моментот е во изградба,  патниците кои ќе престојуваат во вилата ќе го користат бесплатно базенот. Собите се опремени со: мини кујна, тоалет, балкон, клима и дневна соба за спиење. Не сите соби имаат поглед кон море. Во близина на вилата има: кафетерија, маркети, пицерија и ресторан. На 400м оддалеченост се наоѓа познатата плажа Бора Бора.

Видеозапис од соба во вила Ана – Ксамил Албанија можете да погледнете ОВДЕ

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

ТЕРМИН

ЦЕНА

04.06.202111.06.2021

140 EUR

11.06.202118.06.2021

160 EUR

18.06.202125.06.2021

199 EUR

25.06.202102.07.2021

250 EUR

02.07.202109.07.2021

299 EUR

09.07.202116.07.2021

369 EUR ПРОМО 289 EUR

16.07.202123.07.2021

369 EUR 

23.07.202130.07.2021

369 EUR

30.07.202106.08.2021

369 EUR

06.08.202113.08.2021

369 EUR ПРОМО 289 EUR

13.08.202120.08.2021

369 EUR ПРОМО 289 EUR

20.08.202127.08.2021

299 EUR

27.08.202103.09.2021

250 EUR

03.09.202110.09.2021

199 EUR

10.09.202117.09.2021

160 EUR

17.09.202124.09.2021

140 EUR

Што е вклучено во цената

 • Наем на апартман за 7 ноќевања
 • Користење на клима
 • Користење на базен

Што не е вклучено во цената

 • Доплата за превоз 50 евра/ за деца (2-11.99  год.) 40 евра
 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци
 • Туристичка такса

Важно

 • 10% попуст за целосна уплата во готово до 20.03.2021
 • Поаѓање од Скопје од Хотел Вип еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
 • Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
 • Цена за превоз за возрасен 50 евра, за деца (2-11.99  год.) 40 евра
 • Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
 • Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • Во собите можат да престојуваат толку лица колку што платиле за престојот во собата
 • Во текот на престојот собите се чистат во вторник, за останатите денови гостите се грижат самите за хигиената
 • Во апартманите има пешкири
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патник
 • Во Албанија може да се патува со лична карта или пасош
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска
 • За ова патување важат општите услови за патување на СТАФ ТРАВЕЛ

Целосната понуда на хотели и апартмани за Албанија може да ја погледнете на овој ЛИНК

ВИЛА АНА - КСАМИЛ ВИЛА АНА - КСАМИЛ ВИЛА АНА - КСАМИЛ ВИЛА АНА - КСАМИЛ ВИЛА АНА - КСАМИЛ ВИЛА АНА - КСАМИЛ ВИЛА АНА - КСАМИЛ ВИЛА АНА - КСАМИЛ ВИЛА АНА - КСАМИЛ ВИЛА АНА - КСАМИЛ ВИЛА АНА - КСАМИЛ