Хотел RAFAELO RESORT 5* – Шенѓин, Драч

Драч е најстариот град во Албанија и нејзиниот поранешен главен град. Се наоѓа на Јадранското Море и е најголемото пристаниште во Албанија. Градот одморалиште, е омилена дестинација за одмор за многу локални жители и странци. Се наоѓа во близина на главниот град Тирана (30 минути со автомобил) и може да се стигне со воз. Интересни атракции се урнатините на ѕидот на тврдината, римскиот амфитеатар, џамијата Фатух, културниот центар, како и старите воени бункери околу плажата.

Хотел RAFAELO RESORT 5* – Шенѓин, Драч

ЈАВИ СЕ И РЕЗЕРВИРАЈ НА 02/2774-371 или 071/451-633

 

Хотел Rafaelo Resort 5* – Шенѓин, Драч се наоѓа во областа Шенѓин и претставува ексклузивно сместување покај брегот. Објектот е реновиран и има повеќе од 600 соби.

Хотелот е меѓу најпознатите луксузни хотели во регионот, со приватен простор од 30.000 квадратни метри и можност за угостување до 2000 гости.

Ресортот нуди највисоки стандарди во однос на собите, кујната, услугата и сите други удобности за време престојот проследени со гостопримство од почетокот до крајот на престојот.

Собите се опремени со: клима уред, сеф, мал фрижидер, ТВ со сателитски канали, фен…

Хотелот во својата содржина нуди: 5 ресторани, 3 отворени, затворен базен, Спа центар, паркинг (бесплатно), продавници, затвоен базен (со доплата), своја приватна плажа со бесплатни лежалки и чадори за своите гости, Wi-Fi, (бесплатно)…

“RAFAELO RESORT 5* Superior/Deluxe

Тип на соба

01.06-30.06

01.09-30.09

01.07-31.08

Ноќевање со појадок Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

52

84

Двокреветна соба

84

105

Јуниор суит

115

145

Суит

157

189

Тип на соба

“RAFAELO RESORT 4* Standard

01.06-30.06

01.09-30.09

01.07-31.08

Ноќевање со појадок Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

36

47

Двокреветна соба

47

58

Трокреветна соба

63

73

Четворокреветна соба

68

84

Апарт. со 2 соби

73

89

Апарт. со 2 соби и кујна

84

94

Апарт. со 3 соби

84

99

Апарт. со 3 соби и кујна

94

105

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 4 год. Бесплатно-

Деца од 4-12 год. со две возрасни лица имаат попуст 50%

-Доплата за полу насион 7 евра за јуни и септември, 13 евра за јули и август

-Доплата за полн пансион 14 евра за јуни и септември, 21 евро за јули и август

-Доплата за AIl (Се вклучено) 26 евра за цела сезона

-Влез во собите од 14:00 часот, Напуштање на собите до 11:00 часот

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд)

Целосната понуда на хотели и апартмани за Албанија може да ја погледнете на овој ЛИНК

.Хотел Rafaelo Resort 5* - ДрачХотел Rafaelo Resort 5* - ДрачХотел Rafaelo Resort 5* - ДрачХотел Rafaelo Resort 5* - Драч