Хотел PINI 3* – Саранда

Саранда е град во истоимената покраина на југот од Албанија, има околу 50 000 жители, излегува на Јонското море и е главно албанско пристаниште.Саранда, која е центар на најјужниот округ на Албанија, е просперитетен регион со различни атракции, рамнини и планини, реките и езерата, цитрус насади, маслинови градини и лозја, пасишта и шуми.

Хотел PINI 3* – Саранда

Информации и резервации на 02/2774 – 371 или 071/451-633

Хотел Pini 3* се наоѓа во центарот на Саранда, на само 30м. од брегот, во близина на повеќе плажи. Појадокот се служи во ресторан на кровот на хотелот, од каде има прекрасен поглед кон шеталиштето и морето. Хотелот има капацитет да прими 45-50 гости.

Собите се опремени со: клима уред, ТВ со рамен екран, работна маса, мал фрижидер…

Објектот во својата содржина нуди: ресторан, бар, рецепција, Wi-Fi (бесплатно)…

Саранда — град во јужна Албанија, сместен покрај брегот на Јонското Море. Тој е центар на истоимената околија и е една од најважните туристички центри во Албанија. Наспроти Саранда се наоѓа познатиот грчки остров Крф или Керкира. Во градот живеат околу

50.000 жители, а има и бројно етничко грчко население. Во последните години градот брзо се развива, а особено туризмот.

Името Саранда потекнува од грчкиот збор -Σαράντα , што значи четириесет и се однесува на 40-те ерменски војници кои што не сакаа да се одречат од Христа.

Тип на соба

01.06 – 15.07

16.07-30.08

01.09-30.09

01.10-30.11

Двокреветна соба

20

28

20

17

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по лице на ден

-Деца до 7 год. Бесплатно

-Деца од 7-15 год. плаќаат 50%

-Трето лице над 15 год. плаќа полна сума

-Доплата за полн пансион 11 евра

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

Хотел PINI 3* Хотел PINI 3* Хотел PINI 3* Хотел PINI 3*