Хотел LE PALAZZINE RESORT 4* – Валона

Градот Валона се наоѓа во југозападниот дел на Албанија, на граница меѓу Јадранско и Јонско море.
Во изминатите неколку години градот бележи експанзија на полето во туризмот.
Во центарот на Валона може да се посети градскиот плоштад и Споменикот на независноста а во пошироката околина тврдината Канина која во XII век како епархија била дел од Охридската архиепископија.
Во Валона има многу сончеви денови во годината и затоа сезоната за капење трае од крајот на април па се до октомври. Насекаде има плажи со европски шмек, пабови и барови со музика во текот на целиот ден.

Хотел LE PALAZZINE RESORT 4* – Валона

ЈАВИ СЕ И РЕЗЕРВИРАЈ НА 02/2774-371 или 071/451-633

Хотел LE PALAZZINE RESORT 4* – Валона е оддалечен 3км. од центарот на Валона, само 50 м. од морето, односно 2 минути пешачење до плажа. Близината до најголемите туристички атракции и приватна плажа го прават едно од најдобрите одморалишта во Албанија.

Хотел Lе palazzine Resort 4* – Влаона  има 28 соби (двокреветни, трокреветни и апартмани) од кои повеќето имаат тераса со поглед на море.

Собите се опремени со: клима уред, мал фрижидер, ТВ со сателитски канали…

Хотелот во својата содржина нуди: ресторан со прекрасен поглед кон море, Wi-Fi во целиот објект (бесплатно), паркче за деца, рецепција, паркинг (бесплатен), базен…

Хотелот нуди и услуги за изнајмување на велосипеди и автомобили.

Тип на соба

16.04-30.06 01.07-15.09
16.09-30.09

Стандард

Двокреветна соба

50

61

Стандард

Трокреветна соба

64

77

Стандард

Фамилијарна соба

75

94

Супериор

двокреветна соба

61

77

Супериор

плус

72

88

Супериор

трокреветна соба

72

94

Супериор

фамилијарна соба

86

110

Јуниор

Суит

88

137

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 4 години Бесплатно

-Деца од 4-12 години, во соба со две возрасни лица, плаќаат половина цена

-Доплата за полу пансион со вклучено еден пијалок: 13 евра во ниска сезона, 16 евра во висока сезона, по лице на ден

-Патничкотоосигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

Целосната понуда на хотели и апартмани за Албанија може да ја погледнете на овој ЛИНК

 

Хотел LE PALAZZINE RESORT 4* Хотел LE PALAZZINE RESORT 4* Хотел LE PALAZZINE RESORT 4* Хотел LE PALAZZINE RESORT 4*