Будва лето 2021 – Вила Марко

Будва е приморски град во Црна Гора. Центар е на општината Будва и има 19.218 жители. Брегот околу Будва, наречен Будванска ривиера, е центарот на туризмот во Црна Гора и е добро познат по неговите песочни плажи, богат ноќен живот и прекрасни градби во стилот на средоземноморската архитектура.

Будва е град стар околу 2 500 години, што го прави еден од најстарите населени места на брегот на Јадранското Море. Некогаш мал и тивок крајбрежен град, денес, Будва е метропола на црногорскиот туризам и еден од најгласните и преполни градови на црногорското приморје во текот на летото. Неговиот живот започна на теренот пред два и пол милениуми и се излеа од бедемите кон луксузни јахти, нови згради, ресторани, барови и ноќни клубови каде ве чека неверојатна забава. Вечерта, на шеталиштето покрај плажата ќе ве обземе гласната музика што доаѓа од кафулињата, смеата и врисоците на децата од блиските забавни паркови, мирисот на морето измешан со арома на вкусна скара и греди светло од дискотеката што шета низ небото. Будва е големо светлосно шоу.

Се чини дека Будва води двоен живот – едниот во стариот, а другиот во новиот дел на градот. Се граничи со високи бедеми и украсен со архитектура, доминантно венецијанско, Стариот град чува историски и културни богатства – римска некропола и олтар, антички столбови, претхристијанска базилика и многу цркви.

Будва лето 2021 – Вила Марко

15% попуст до 01.05 со целосна уплата

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Будва лето 2021 – Вила Марко се наоѓа на 300м од словенската плажа, располага со 1/2, 1/3 и 1/4  стујија и е една од поновите вили во Будва со одлична локација. Секоја од собите има ТВ, клима (вклучена во цената), интернет и посебно купатило. Собите немаат кујна но може да ја користат заедничаката кујна која се наоѓа на првиот спрат. Собите се наоѓат на приземје, втор и трет спрат. Во секоја од собите има пешкири, сапун, шампон и фен за коса.

Вилата е од А категорија, односно 3*** според официјална класификација. Туристичка такса е вклучена во цената. 

Цените се за наем на соба.

ТЕРМИН

ЦЕНА ЗА 1/2 СТУДИО

ЦЕНА ЗА 1/3 И 1/4 СТУДИО

06.06.2021 – 13.06.2021

145 EUR

155 EUR

13.06.2021 – 20.06.2021

170 EUR

185 EUR

20.06.2021 – 27.06.2021

210 EUR

225 EUR

27.06.2021 – 04.07.2021

250 EUR

270 EUR

04.07.2021 – 11.07.2021

299 EUR

315 EUR

11.07.2021 – 18.07.2021

365 EUR

398 EUR

18.07.2021 – 25.07.2021

365 EUR

398 EUR

25.07.2021 – 01.08.2021

365 EUR

398 EUR

01.08.2021 – 08.08.2021

365 EUR

398 EUR

08.08.2021 – 15.08.2021

365 EUR

398 EUR

15.08.2021 – 22.08.2021

365 EUR

398 EUR

22.08.2021 – 29.08.2021

281 EUR

315 EUR

29.08.2021 – 05.09.2021

216 EUR

236 EUR

05.09.2021 – 12.09.2021

173 EUR

199 EUR

12.09.2021 – 19.09.2021

157 EUR

179 EUR

19.09.2021 – 26.09.2021

143 EUR

162 EUR


Што е вклучено во цената

 • Наем на соба за 7 ноќи
 • Користење на клима
 • Туристичка такса

Што не е вклучено во цената

 • Доплата за превоз 40 евра/ за деца (2-11.99  год.) 30 евра
 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци

Важно

 • 10% попуст за целосна уплата во готово до 20.03.2021/ Попустот не важи доколку плаќате на рати
 • Поаѓање од Скопје од Хотел Вип еден ден пред наведените датуми во табелата во 23:00 ч.
 • Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
 • Цена за превоз за возрасен 40 евра, за деца (2-11.99  год.) 30 евра
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во просторија, предвидена за куфери)
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • За време на престојот гостите се грижат самите за хигиената, а ги добиваат собите чисти
 • Секоја собите има пешкири, сапун, шампон и фен за коса.
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска
 • За ова патување важат општите услови за патување на СТАФ ТРАВЕЛ

ОСТАНАТИТЕ ПОНУДИ ЗА ЦРНА ГОРА ЗА ЛЕТО 2021 ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ НА ОВОЈ ЛИНК

Будва лето 2021 - Вила Марко Будва лето 2021 - Вила Марко Будва лето 2021 - Вила Марко Будва лето 2021 - Вила Марко Будва лето 2021 - Вила Марко Будва лето 2021 - Вила Марко Будва лето 2021 - Вила Марко