Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

Цена

290.00

Траење

8 days

За патувањето

Калитеа е град и многу посетено летно одморалиште на Касандра (прв крак), кое се наоѓа на рид над морето. Боровата шума граничи со долгиот песочен брег на Калитеа, до кој се наоѓаат луксузни хотели и апартмани. Плажата е долга, со убав бел песок и плитко море. Во самото место има голем број на таверни, барови, продавници за сувенири  и сл. На неколку километри од центарот, има неколку познати дискотеки и ноќни клубови, затоа не е изненадувачки што Калитеа е многу посетена од младите

Вила Парадизо се наоѓа во центарот, на само 9 мин пешачење до плажа, во близина на главното шеталиште.

За резервација е потребно уплата од 30%, остатокот на 7 дена пред поаѓање
МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ ПРЕКУ IUTE ИЛИ DINERS

ТЕРМИН

НАЕМ
1/4апп

26.05

7 ноќи

290

02.06

7 ноќи
350
09.06
7 ноќи

390

16.06

7 ноќи
430
23.06
7 ноќи

470 €

30.06

7 ноќи
500 €
07.07
7 ноќи

550

14.07

7 ноќи
590 €
21.07
7 ноќи

690 €

28.07

7 ноќи
690 €
04.08
7 ноќи

690 €

11.08

7 ноќи

690 €

18.08

7 ноќи

690 €

25.08

7 ноќи
57
01.09
7 ноќи

490 

08.09

7 ноќи
45
15.09
7 ноќи

37

22.09
7 ноќи

300

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • 7 ноќевања сместување, наем на апартман
 • wi-fi интернет
 • клима

Не е вклучено:

 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа задолжително во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Превоз- за возрасен 45еур / 35еур во еден правец ;  деца од  2-11.99г. 35eур / 30 еур во еден правец; деца до 2год. (без седиште)-Бесплатно
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа задолжително во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Превоз- за возрасен 45еур / 35еур во еден правец ;  деца од  2-11.99г. 35eур / 30 еур во еден правец; деца до 2год. (без седиште)-Бесплатно

Програма

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во апартманнот е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба.
 • Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата од страна на гостите;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вила Парадизо се наоѓа во помирен дел на Калитеа, на околу 450 метри од плажа и околу 250 метри од централниот плоштад. Вилата располага со четирикреветни апартмани, кои се наоѓаат на приземје, прв и втор кат. Секој од апартманите располага со два единечни кревети во спална и два единечни кревети во кујна која е комплетно опремена, бања (туш/тоалет), ТВ, Wi- Fi, клима и тераса. За локација од апартманот кликнете ОВДЕ

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
21
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
22
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
23
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
24
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
25
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
26
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
27
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
28
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
29
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
30
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
31
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
1
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
2
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
3
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
4
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
30
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
31
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
1
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
2
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
3
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
4
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
5
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
6
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
7
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
8
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
9
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
10
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
11
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
12
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
13
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
14
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
15
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
16
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
17
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
18
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
19
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
20
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
21
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
22
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
23
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
24
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
25
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
26
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
27
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
28
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
29
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
30
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
31
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
1
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
27
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
28
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
29
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
30
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
31
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
1
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
2
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
3
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
4
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
5
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
6
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
7
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
8
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
9
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
10
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
11
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
12
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
13
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
14
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
15
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
16
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
17
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
18
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
19
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
20
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
21
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
22
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
23
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
24
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
25
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
26
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
27
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
28
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
29
290.00

Вила Парадизо- Калитеа Лето 2024

General price: Adult (18+ years) 290.00 / ticket
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2025
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09