ВИЛА АЛЕКСАНДРА – ЛИМЕНАС – ТАСОС

Цена

139.00

Траење

8 days

За патувањето

Еден од најубавите грчки острови Тасос, препознатлив по преубавите природни пејсажи, сликовити морски заливи и голем број на песочни плажи.

Вила Александра е лоцирана во Лименас во близина на шеталиштето со таверни и дуќани , на 300 м. оддалеченост до најблиската плажа и околу 700 м. од градската плажа

Координати 40º 46’38.38″N 24º 42′ 26.27″E
Villa Aleksandra – Limenas
термин Број на ноќи

наем

  1/2 студио стандард 1/3 студио стандард
    мин. 2 лица мин. 3 лица
24.05.2024 7                 139 €             149 €
31.05.2024 7                 159 €             169 €
07.06.2024 7               195 €            205 €
14.06.2024 7               225 €           235 €
21.06.2024 7               285 €           295 €
28.06.2024 7   345 €           35 €
05.07.2024 7   389 €           399 €
12.07.2024 7   449 €           459 €
19.07.2024 7   489 €           499 €
26.07.2024 7   489 €           499 €
02.08.2024 7   489 €           499 €
09.08.2024 7   489 €           499 €
16.08.2024 7   489 € 499 €
23.08.2024 7   409 € 419 €
30.08.2024 7   325 € 335 €
06.09.2024 7    275 € 285 €
13.09.2024 7   189 €  199 €
20.09.2024 7   159 € 169 €

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Клима уред
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во објектот
 • Превоз
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во објектот
 • Превоз
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

Студијата Kouros се наоѓаат на одлична локација веднаш надвор од центарот на Лименас, на панорамска локација меѓу маслинови дрвја. Во градината околу големиот базен со џакузи има лежалки и чадори и игралиште за помладите гости. За оние кои сакаат скара е направен посебен простор во дворот, додека во барот покрај базенот можете да уживате во кафе, пијалоци и закуски.
Собите се на приземје, прв и втор кат од единствен комплекс.
Возрасни: 80 евра Деца од 2 – 12 години: 65 евра Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)
 • Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути
(Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)
 • Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 7% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават
 • апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
139.00

ВИЛА АЛЕКСАНДРА - ЛИМЕНАС - ТАСОС

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
27
28
29
30
31
1
2
139.00

ВИЛА АЛЕКСАНДРА - ЛИМЕНАС - ТАСОС

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
139.00

ВИЛА АЛЕКСАНДРА - ЛИМЕНАС - ТАСОС

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
3
4
5
6
7
8
9
139.00

ВИЛА АЛЕКСАНДРА - ЛИМЕНАС - ТАСОС

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
10
11
12
13
14
15
16
139.00

ВИЛА АЛЕКСАНДРА - ЛИМЕНАС - ТАСОС

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
17
18
19
20
21
22
23
139.00

ВИЛА АЛЕКСАНДРА - ЛИМЕНАС - ТАСОС

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
24
25
26
27
28
29
30
139.00

ВИЛА АЛЕКСАНДРА - ЛИМЕНАС - ТАСОС

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
139.00

ВИЛА АЛЕКСАНДРА - ЛИМЕНАС - ТАСОС

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
31
1
2
3
4
5
6
139.00

ВИЛА АЛЕКСАНДРА - ЛИМЕНАС - ТАСОС

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
7
8
9
10
11
12
13
139.00

ВИЛА АЛЕКСАНДРА - ЛИМЕНАС - ТАСОС

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
14
15
16
17
18
19
20
139.00

ВИЛА АЛЕКСАНДРА - ЛИМЕНАС - ТАСОС

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2025
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6

Повеќе информации

Датуми

24.05.-20.09.2024

Локација