Нова Година 2024 во Анталија

Цена

554.00

Траење

5 дена

За патувањето

Градот со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни здранија и преубави плажи.Место каде земјата го допира рајот.Анталија е сместена во истоимениот залив, се состои од два дела:едниот современ со широки булевари,трговски центри, богат ноќен живот, и стариот дел Kaleici-обновен и претворен во туристички центар на градот. Дозволете си една поинаква Нова Година на море.

ТЕРМИН 31.12-03.01.24

ЦЕНИ ОД 554 ЕВРА ПО ЛИЦЕ

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Авиобилет со Sunexpress / Скопје - Анталија - Скопје, со вклучен багаж 20кг.
 • Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром.
 • 4 Ноќевања во одбраниот хотел и користење на хотелските услуги (All Inclusive или Ultra All Inclusive) (храна, алкохолни и безалкохолни пијалоци), бесплатен интернет и користење на СПА центарот.
 • Организација и реализација на аранжманот.

Не е вклучено:

 • Задолжителна новогодишна вечера
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци при патувањето
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување.
 • Задолжителна новогодишна вечера
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци при патувањето
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување.

Програма

Состанок на група 07:00 часот на Аеродромот Скопје. Полетување за Анталија, со директен лет во 09:00 часот. Слетување во Анталија во 12:50 часот. Организиран трансфер до хотел и сместување во хотел.Слободно време за одмор и релаксација. Ноќевање.
Појадок. Ден за индивидуални активности.Користење на хотелските услуги (All Inclusive или Ultra All Inclusive) во рестораните и баровите во состав на хотелот и Спа Центарот. Организиран дочек на Нова година во хотел со услуга според програмата од хотелот. Новогодишната вечера е задолжителна (со дополнителна доплата). Ноќевање.
Појадок. Ден за индивидуални активности. Користење на хотелските услуги (All Inclusive или Ultra All Inclusive) во рестораните и баровите во состав на хотелот и Спа Центарот. Ноќевање.
Ден за индивидуални активности. Користење на хотелските услуги (All Inclusive или Ultra All Inclusive) во рестораните и баровите во состав на хотелот и Спа Центарот. Ноќевање.
Одјавување од хотелот, организиран трансфер од хотел до аеродром. Летот одАнталија за Скопје е закажан во 14:30 часот, локално време. Слетување во Скопје 14:25 часот.

Хотел

Цена по лице

SWANDOR TOPKAPI PALACE 5* (LARA)
 • Нема организиран дочек на НГ, добиваат стандардна вечера
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци при патувањето
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување
554еур UAI
SUNIS EVREN BEACH RESORT 5* (SIDE)
 • Задолжителна новогодишна вечера -80 ЕУР по лице за возрасен, дете до 12,99г.-бесплатно
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци при патувањето
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување.
558еур AI
SUNIS KUMKOY BEACH RESORT 5* (SIDE)
 • Задолжителна новогодишна вечера -80 ЕУР по лице за возрасен, дете до 12,99г.-бесплатно
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци при патувањето
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување.
563еур AI
SUENO HOTELS GOLF BELEK 5* (BELEK)
 • Задолжителна новогодишна вечера-90 ЕУР по лице за возрасен, дете (од 2 до 9,99г-50 ЕУР, дете (од 0 до 1,99)- бесплатно.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци при патувањето
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување
684еур UAI
SUENO HOTELS DELUXE BELEK 5* (BELEK)
 • Задолжителна новогодишна вечера-90 ЕУР по лице за возрасен, дете (од 2 до 9,99г- 50 ЕУР, дете (од 0 до 1,99)-бесплатно.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци при патувањето
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување.
746еур UAI
RIXOS PREMIUM BELEK 5* (BELEK)
 • Задолжителна новогодишна вечера -210 ЕУР по лице за возрасен, дете (од 7 до 11,99г-110 ЕУР, дете (од 0 до 6,99)-бесплатно
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци при патувањето
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување.
1241еур UAI
 • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред тргнување.
 • Целосна доплата на аранжманот мора да се изврши најдоцна 10 дена пред тргнување.
 • Во случај на отказ на еден од патниците, за сместување нема поврат на средства
 • Агенцијата го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Агенцијата го задржува правото на промена на хотел/апартман во случај на технички причини или Overbooking, организаторот ќе го смести патникот според можностите во даден момент во објект од иста категорија или од повисока категорија без надомест
 • Реализацијата на излетите е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни временски услови да ги откаже излетите и за истите не следува рефундација.

Повеќе информации

Датуми

2

Локација