8-МИ МАРТ ЛУКОВСКА БАЊА

Цена

159.00

Траење

За патувањето

Луковска Бања е млада бањска населба, здравствено одморалиште и туристички центар во југоисточниот дел на Копаоник, северозападно од општина Куршумлија. Познат е по најголемиот број извори (37) и огромно количество од над 100 l/s топла (до 65°C) минерална вода. Таа е највисоката бања во Србија, чиј центар е 681 метар надморска височина, што ја прави во исто време и воздушна бања. Луковска Бања е на 36 километри од Куршумлија.
Хотел „Бела Јела“ 4* е отворен за првите гости во октомври 2021-ва година. Сите соби се модерно опремени во согласност со најновите стандарди. Оброците се служат по принцип на шведска маса – појадок и вечера, и “a la carte” ресторан за ручек.
Велнес центарот на хотелот располага со отворен и затворен базен со температура од 33 до 35 степени, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, солена соба и топли клупи.
Гостите можат да го користат лоби барот на рецепцијата и велнес барот во велнес центарот за релаксација и уживање.
Исто така имаат можност да ги користат теретаната и салата за забава и рекреација. За најмладите гости е достапна модерна игротека.
Медицинскиот блок е модерно опремен и може да се користи електротерапија, хидротерапија, терапија со кал и рачни масажи. Терапиите се одвиваат секојдневно, за време на викендите и празниците, а лекарите се достапни 24 часа за прегледи и консултации.

Цена на аранжман: 159евра(9.858мкд) 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз на наведената релација.
 • Сместување во Хотел Бела Јела 3* во стандардни двокреветни соби на база 2 ноќевања со појадок и вечера на база шведска маса    https://lukovskabanja.com/hotel-bela-jela/
 • Користење на отворено – затворен базен со термална вода со температура од 33-35⁰C
 • Секојдневно користење на содржините од Велнес центарот: сауна, парна бања, тепидариум, солена соба
 • Користење на фитнес сала, детска игротека и сала за забава
 • Туристичка такса

Не е вклучено:

 • Задолжително патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци (пијалоци, масажи и останати неспоменати услуги)
 • Задолжително патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци (пијалоци, масажи и останати неспоменати услуги)

Програма

Состанок на групата во 05.30ч на паркингот кај Хотел Вип. Поаѓање за Србија во 06.00ч. Се патува преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и на царински формалности.Пристигнување во Луковска Бања и сместување во Хотел Бела Јела 3*.Слободно попладне за одмор и релаксирањес во СПА центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање.
Појадок. Ден предвиден за одмор и користење на содржините на Велнес центарот на  хотелот или пешачка тура до црквата Св.Мина со локален водич (турата ќе се реализира, доколку дозволат временските услови ). Вечера. Ноќевање.
Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности до времето предвидено за заминување. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во  Скопје во вечерните часови.
 • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред тргнување.
 •  За реализација на патувањето потребно е минимум од 45 патници.
 • Целосна доплата на аранжманот мора да се изврши најдоцна 10 дена пред тргнување.
 • Во случај на отказ на еден од патниците, за сместување нема поврат на средства
 • Агенцијата го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Агенцијата го задржува правото на промена на хотел/апартман во случај на технички причини или Overbooking, организаторот ќе го смести патникот според можностите во даден момент во објект од иста категорија или од повисока категорија без надомест
 • Реализацијата на излетите е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни временски услови да ги откаже излетите и за истите не следува рефундација.
 • Дете до 4.99- во придружба на 2 возрасни на дополнително легло, бесплатно во хотел плаќа само превоз 35€/2.170ден.
 • Дете 5-9.99 год. во придружба на 2 возрасни на дополнително легло, плаќа 80€/4.960ден
 • Доплата за сместување во Апартман 26€/1.615ден по лице за две ноќевања.
 • Доплата за еднокреветна соба 26€/1.615ден за две ноќевања
 • Намалување за сопствен превоз -20€/1.240ден од патник.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2024
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2024
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
159.00

8-МИ МАРТ ЛУКОВСКА БАЊА

General price: Adult (18+ years) 179.00 / ticket
9
159.00

8-МИ МАРТ ЛУКОВСКА БАЊА

General price: Adult (18+ years) 179.00 / ticket
10
159.00

8-МИ МАРТ ЛУКОВСКА БАЊА

General price: Adult (18+ years) 179.00 / ticket
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2024
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Повеќе информации

Датуми

08.03-10.03.2024

Локација