Лeто 2024 Полихроно- Вила Мескини

Цена

99.00

Траење

8 дена

За патувањето

Полихроно се наоѓа на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун. Опкружено со бујна медитеранска вегетација, долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.Уживајте заедно со целото семејство на убавото осветлено шеталиште покрај морето кое има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, пици и друга брза храна. Токму затоа оваа година ве покануваме во Полихроно, да уживате заедно со вашето семејство и деца, покрај кристалното море како и многубројните продавници.

Вила Мескини (целосно реновирана) се наоѓа на 70м од плажа и на 100м од центарот на Полихроно.

 

20% ПОПУСТ НА ЦЕНИТЕ ЗА НАЕМ ДО 31.12.2023

РЕЗЕРВАЦИЈА СО 50% УПЛАТА А ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.03.2024
ПРВИОТ И ПОСЛЕДНИОТ ТЕРМИН Е ИСКЛУЧИВО СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА

ТЕРМИНИ

1/2+1АПП

1/3+1 АПП

26.05-02.06.2024

125 99

175 € 139€

02.06-09.06.2024

189 151€

235 € 188€

09.06-16.06.2024

315 € 252€

335 € 268€

16.06-23.06.2024

345 € 276€

365 € 292€

23.06-30.06.2024

375 € 299€

405 € 324€

30.06-07.07.2024

415 € 332€

465 € 372€

07.07-14.07.2024

465 € 372€

505 € 404€

14.07-21.07.2024

519 € 415€

565 € 452€

21.07-28.07.2024

519 € 415€

565 € 452€

28.07-04.08.2024

519 € 415€

565 € 452€

04.08-11.08.2024

519 € 415€

565 € 452€

11.08-18.08.2024

519 € 415€

565 € 452€

18.08-25.08.2024

445 € 356€

505 € 404€

25.08-01.09.2024

395 € 316€

465 € 372€

01.09-08.09.2024

345 € 276€

405 € 324€

08.09-15.09.2024

235 € 188€

365 € 292€

15.09-22.09.2024

189 151€

235 € 188€

22.09-28.09.2024

125 99€

175 € 140€

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 0,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред се доплаќа на лице место во објектот
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 0,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред се доплаќа на лице место во објектот

Програма

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Првиот и последниот термин кои се со (црвено) се исклучиво со целосна уплата.
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Располага со 8 апартмани, 4 на високо приземје, 3 на прв кат и еден на приземје. Секој апартман комплетно реновиран и е опремен со мини кујна, бања, балкон и ТВ. Апартманите се со една спална соба и со еден брачен кревет и еден единечен кревет, а во кујната има кревет на спуштање на кој можат да спијат две деца до 11.99г. или еден возрасен. И еден апартман е со брачен кревет во спална и кревет на спуштање во кујна, на кој можат да спијат две деца до 11.99г. или еден возрасен. Користењето на Wi-Fi е вклучено во цена, а клима се доплаќа кај газдите За локација од вилата кликнете ОВДЕ

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09

Локација