Нова Година 2024 Aзурен Брег

Цена

279.00

Траење

6 дена

За патувањето

Ница-Кан- Антиб- Сен Тропе – Монако- Парфимерија Фрагонард-Монте Карло

Ве водиме на незаборавно патување со колоритни предели и неверојатно убави градови… Не ја пропуштајте можноста да уживате во мирисот на ловори, маслинки, море, јасмин и парфем во воздухот… Сето тоа зачинето со неверојатни приказни и сцени кои ќе Ви го одземат здивот… Кан – монденски центар познат по својот престижен филмски фестивал, Ница – Кралица на Азурниот брег, сместена во заливот на Ангелите, кнежеството Монако со романтичната приказна за една љубов и секако Монте Карло и неговите луксузни коцкарници. Уживајте во магијата на Азурниот брег – најпрестижната ривиера на Медитеранот, која е створена да ги заведе очите, умот и фантазијата…

РЕДОВНА  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  299 €
ПРОМО ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за Хотел 3*, за уплати до 10 Ноември27


РЕДОВНА  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  329 € 
ПРОМО ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за Хотел 4*, за уплати до 10 Ноември:299 €

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,
 • Сместување во хотел Ibis Styles Cannes Le Cannet 3*,во центарот на Кан, и
 • Сместување во хотел Hotel Amarante 4*,во центарот на Кан,
 • Разглед на Кан
 • Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.

Не е вклучено:

 • Задолжително патничко осигурување (до 60 години) - 300 мкд,
 • Новогодишна посета на Монте Карло (30€)
 • Посета на Ст. Тропе (40€)
 • Задолжителна посета на Монако и фабрика за парфеми ‘Fragonard’ последниот ден (30€)
 • Посета на Ница и Антиб (50€)
*** ПАКЕТ ИЗЛЕТИ – Азурен брег - 140€
 •  Туристичка такса во Кан (3€ по лице на ден, се плаќа во агенција)
 •  Влезници за културно историски споменици, музеи.
 •  Билети за јавен превоз
 •  Доплата за еднокреветна соба 6.900 ден
 •  Доплата за избор на седиште 20€
 • Доплата за празно седиште - 150€
 • Задолжително патничко осигурување (до 60 години) - 300 мкд,
 • Новогодишна посета на Монте Карло (30€)
 • Посета на Ст. Тропе (40€)
 • Задолжителна посета на Монако и фабрика за парфеми ‘Fragonard’ последниот ден (30€)
 • Посета на Ница и Антиб (50€)
*** ПАКЕТ ИЗЛЕТИ – Азурен брег - 140€
 •  Туристичка такса во Кан (3€ по лице на ден, се плаќа во агенција)
 •  Влезници за културно историски споменици, музеи.
 •  Билети за јавен превоз
 •  Доплата за еднокреветна соба 6.900 ден
 •  Доплата за избор на седиште 20€
 • Доплата за празно седиште - 150€

Програма

Состанок на групата во 09 00 ч. Поаѓање во 09:30 часот од спортската сала Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.
Пристигнување во Кан  во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за краток одмор. Ве водиме на прошека низ стариот дел на Кан: прекрасна прошетка по Кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажетик, филмската палата, плазата на фотомоделите, стариот град со тврдината... Ноќевање.
Појадок. По појадокот препорачуваме посета на најгламурозниот град на Азурниот брег – СЕНТ ТРОПЕ: Прошетка по живописните улички, пристаништето со луксузните јахти и прочуени кафичи ( Senequer) каде вообичаено се испива утринското кафе со познатиот колач Tarte Trapezien.  Во попладневните часови враќање во Кан. Ноќевање
Појадок.  Препорачуваме целодневен излет до монденското место Антиб и кралицата на ривиерата Ница. Антиб е прекрасно градче кое го маѓепсало Пикасо, можност за посета на музејот кој е единствен музеј на светот посветен на еден уметник уште во текот на неговиот живот( влезница 10€)...  потоа продолжуваме со посета на Ница... Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата... Слободно време за прошетки и ручек. Враќање во Кан. Слободно време за одмор. Препорачуваме дочек на Новата Година во гламурозното Монте Карло, заедно со светскиот џет сет... единствено доживување. Враќање во Кан во ноќните часови.  Ноќевање.
Среќна Нова Година :) Појадок. Одјавување од хотел. Посета на Монако со  попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, градините на принцезата Грејс Кели, патеката на F1, пристаништето...Препорачуваме посета на Океанографскиот музеј и аквариум во Монако кој филијала на Институтот во Париз и е единствен од тој вид во светот.( влезница 20€). Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патот продолжува преку Италија, Словенија, Хрватска, Србија... Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.  
Пристигнување во Скопје во вечерните часови.
 •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
 •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 •  Останатите услови на патување важат на Т.А СТАФ
 •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
 • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.
 • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред тргнување.
 • За реализација на патувањето потребно е минимум од 45 патници.
 • Целосна доплата на аранжманот мора да се изврши најдоцна 10 дена пред тргнување.
 • Во случај на отказ на еден од патниците, за сместување нема поврат на средства
 • Агенцијата го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Агенцијата го задржува правото на промена на хотел/апартман во случај на технички причини или Overbooking, организаторот ќе го смести патникот според можностите во даден момент во објект од иста категорија или од повисока категорија без надомест
 • Реализацијата на излетите е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни временски услови да ги откаже излетите и за истите не следува рефундација.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2023
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
279.00

НОВА ГОДИНА 2024 AЗУРЕН БРЕГ

General price: Adult (18+ years) 279.00 / ticket
29
279.00

НОВА ГОДИНА 2024 AЗУРЕН БРЕГ

General price: Adult (18+ years) 279.00 / ticket
30
279.00

НОВА ГОДИНА 2024 AЗУРЕН БРЕГ

General price: Adult (18+ years) 279.00 / ticket
31
279.00

НОВА ГОДИНА 2024 AЗУРЕН БРЕГ

General price: Adult (18+ years) 279.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2024
1
279.00

НОВА ГОДИНА 2024 AЗУРЕН БРЕГ

General price: Adult (18+ years) 279.00 / ticket
2
279.00

НОВА ГОДИНА 2024 AЗУРЕН БРЕГ

General price: Adult (18+ years) 279.00 / ticket
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2024
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2024
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2024
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1

Повеќе информации

Датуми

28.12.23-02.01.24

Локација