БУДВА ЛЕТО 2023

Цена

Траење

8 дена

За патувањето

Црна Гора и Будва постануваат популарни туристички дестинации во Европа во последните неколку години. Медитеранската обала, средновековниот дух и мирис на Јадранското море, се перфектни зборови со кои може да се опише овој мал град. Покрај возбудливиот ноќен живот и преубавите плажи, Будва ќе Ве однесе и во незаборавно патување низ историјата: Будва е една од најстарите населби на Јадранското море, повеќе од 2500 години стара. Сместена е на мало полуострово, заштитена со еден дел од црните Црногорски планини.

VILA PARK
Вила Хотел Парк претставува комплекс од 15 вили, кои се наоѓаат во еден од најубавите делови на градот Будва. Комплексот се наоѓа на оддалеченост од 550 м Словенска плажа и 450 м одалеченост од главната зграда на хотелот.Комплексот поседува капацитет од 420 кревети распоредени во 1/2 соби, 1/3 студија и 1/4 апартмани. Студијата поседуваат кујна, фрижидер, сопствено купатило и тераса, клима уред. Апартманите се со две соби со кујна, фрижидер, купатило и тераса, клима уред. Собите поседуваат фрижидер, сопствено купатило и тераса, клима уред. Во повеќето од сместувачките капацитети има клима уред. Сите сместувачки капацитети поседуваат ТВ.

 

СМЕСТУВАЊЕ

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

12.07-19.07

19.07-26.07

26.07-02.08

02.08-09.08

09.08-16.08

Villa Park

1/3

209€

219€

189€

1/4

209€

219€

189€

Villa Prestige

1/2

219€

229€

199€

1/3

209€

219€

189€

1/4

209€

219€

189€

1/5

209€

219€

189€

1/6

209€

219€

189€

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 •  Сместување на база 7 ноќевање во повеќе креветни апартмани/студија/соби во вила во Будва Превоз со високо туристички автобус на релација Скопје – Будва – Скопје
 • Пратител на групата за времетраење на аранжманот
 • Организација на аранжманот
 • Организација на патувањето.

Не е вклучено:

 • Задолжително меѓународно патничко и здравствено осигурување 0.7 евра по ден (покритие до 30.000 евра без франшиза) – се плаќа во агенција
 • Туристичка такса за Будва од 1,5 евро по ноќ
 • Факултативни излети
 • Индивидуални трошоци.
 • Задолжително меѓународно патничко и здравствено осигурување 0.7 евра по ден (покритие до 30.000 евра без франшиза) – се плаќа во агенција
 • Туристичка такса за Будва од 1,5 евро по ноќ
 • Факултативни излети
 • Индивидуални трошоци.

Програма

Состанок на групата во договорено време, Дрводекор. Пред нас е ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.
Во утринските часови пристигнување Будва. По пристигнувањето во Будва следува сместување во сместувачките капацитети. Медитеранската обала, средновековниот дух и мирис на Јадранското море ќе ни бидат домаќини во наредните 7 дена. Будва ќе даде можност за совршен одмор пропратен со комбинација на дневен одмор и ноќен живот кој ова место Ви го овожува со своите клубови кои работат до утринските часови. Можности за посета на прекрасните плажи кои ги нуди Јадранската обала и малку поинакво крстарење и запознавање на Бока Которска. Препуштете се на ова патување со нашата организација.
Ги пакуваме куферите и го напуштаме сместувањето. Слободно време за индивидуални активности за прошетка и купување на сувенири. Денско и ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во доцните вечерни часови.

Локација

Find a route from your location

Повеќе информации

Датуми

12.07 - 02.08

Локација