ВИЛА СКАУТ – СУТОМОРЕ

Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Петровец. Ова мирно место е совршено за одмор и релаксација.Пријатни жители и гостопримлива атмосфера е првото нешто што ќе го забележите кога ќе пристигнете во Сутоморе.Има голем луна парк, долго шеталиште, голем број на продавници за сувенири и кафулиња, aптеки, амбуланта, маркети…
Она што е веднаш забележливо кога прв пат пристигнувате во Сутоморе е природната убавина: Пространа плажа и азурно море од една и голем планински масив од друга страна.
Во сезона Сутоморе остварува преку 10.000 ноќевања дневно. Населението се занимава со туризам, кој е основен извор на приходи на овој град. Големата посетеност на градот највеќе се должи на младите луѓе. Mногу хотели, ресторани, кафулиња, клубови, дискотеки придонесуваат ова место да биде привлечно за голем број туристи.

ВИЛА СКАУТ – СУТОМОРЕ

-15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ДО 01.03.2023

SHARE
  • Дестинација:Црна Гора
  • Траење:120 денови
  • ДАТУМИ : Јун 14 - Окт 12
    • Вила :Скаут
  • ЦЕНА :

    187,00246,00

Исчисти
Цена по лице

ВИЛА СКАУТ располага со двокреветни, трокреветни соби . Секоја соба има клима, тоалет, фрижидер,тв, тераса. Користењето на клима уредот е вклучено во цената . На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен прибор.

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 полу пансиони со вклучен превоз).

НАПОМЕНА:

– ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА ВАЖИ САМО ЗА ПЛАЌАЊЕ ВО ГОТОВО И ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА.

– ДОКОЛКУ СЕ ПРАВИ ПРОМЕНА НА АРАНЖМАН УПЛАТЕН СО ПОПУСТ, НОВИОТ ДОГОВОР СЕ КАЛКУЛИРА СОГЛАСНО РЕДОВНИОТ ЦЕНОВНИК И ВО ПЕРИОДОТ КОГА СЕ ВО ТЕК ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА.

– ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА 1 ЕВРО ДНЕВНО ПО ЛИЦЕ СЕ ПЛАЌА НА ЛИЦЕ МЕСТО

– Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ   од 50 % од цената на аранжманот.

– Второ  дете до 12 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).

– Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)

-Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст за сместување во соба или 4то лице во апартман

– За во апартман 1/4 се плаќаат 3 цели суми

– Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).

* Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.

* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

Исчисти
Цена по лице

ВИДЕО