ВИЛА КЛЕА – КСАМИЛ ЛЕТО 2023

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.

ВИЛА КЛЕА – КСАМИЛ

 

SHARE
 • Дестинација:Албанија
 • Траење:119 денови
 • ДАТУМИ : Јун 02 - Сеп 29
  • Вила :КЛЕА
 • ЦЕНА :

  40,00359,00

Исчисти
наем на студио/апп

Вилата “ Клеа “ се наоѓа во Ксамил,  на 350 метри оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин од центарот на градчето. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 сoби и 1/4+1 АПП сите комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима, балкон.

КООРДИНАТИ: 39.7637766142596, 19.999743054199687

 

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

За превоз се доплаќа 50 евра возрасен и дете до 12 години 40 евра, за да платите за превоз кликнете ОВДЕ!

За термините 03.06;10.06;16.09 и 23.09 се по лице со вклучен превоз 

 

НАПОМЕНА:

 • Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во 22:00 ч.
 • Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
 • Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 •  Задолжително патничко осигурување
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • За хигиената на собите се грижат гостите
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
 • Се патува преку граничниот премин Ќафасан
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A.СТАФ ТРАВЕЛ.

Оцениле

Нема осврт.

Биди првиот што ќе сподели “ВИЛА КЛЕА – КСАМИЛ ЛЕТО 2023”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Исчисти
наем на студио/апп

ВИДЕО