ВИЛА ЈОНИЈАН ВЈУ – ВРАХОС ЛЕТО 2023

ВРАХОС БИЧ– се наоѓа на 600 км од Скопје, веднаш по Парга (околу 30км). Сместен на преубава, околу два километри долга плажа, ви овозможува прекрасен одмор на тиркизното Јонско море. Изобилува со кафанчиња, таверни, и рибни ресторани сместени по убавото шеталиште покрај море. Врахос секако ќе ви понуди преубав одмор во едно мало, мирно место богато со борова шума имаслинови дрва.

ВИЛА ЈОНИЈАН ВЈУ – ВРАХОС

 

SHARE
 • Дестинација:Грција
 • Траење:112 денови
 • ДАТУМИ : Јун 04 - Сеп 24
  • Вила:Јонијан Вју
 • ЦЕНА :

  240,00750,00

Исчисти
7 или 9 ноќевања, наем на студио/апп

Вила ЈОНИЈАН ВЈУ  – Врхос – се наоѓа на височинка околу 70 метри од плажа и има прекрасен поглед на целиот залив во Врахос. Вилата има сопствен паркинг, расоплага со модерно опремени четворокреветни пространи апартмани. Сите апартмани имат свој балкон со поглед на море, комплет опремена кујна, ТВ, сопствено купатило и клима (се доплаќа 5евра ден). Опис: апартманите се лоцирани на 1 кат, имаат две простории, спална со 1 брачен кревет и кујна со 2 единечни кревети.

39°11’04.7″N 20°32’22.2″E

39.184626, 20.539502

Цените се однесуваат за наем на студио / апарман за 7 или 9  ноќевања

За превоз се доплаќа 70 евра возрасен и дете до 12 години 50 евра, за да платите за превоз кликнете ОВДЕ!

 

НАПОМЕНИ:

 • Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден се плаќа во објектот
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
 •  Над дозволениот број, може, на дополнително барање (одобрување) да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со двајца возрасни
 •  Термините се денови на започнување на аранжманот
 •  Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената
 •  Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 •  За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин, попустот важи само на редовни цени.
 •  Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 •  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 •  Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето
 •  Сместување во собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот
 •  Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 •  По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата
 •  Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
 •  Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата
 • Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето
Исчисти
7 или 9 ноќевања, наем на студио/апп

ВИДЕО