Вила “ISI Lux” – Неа Потидеа

Неа Потидеа е едно од најубавите места на Халкидики, опкружено со бујнo зеленило и прекрасни плажи, кои ги гледаат на заливот Торонеос. Тоа е прво место на полуостровот Касандра. Неа Потидеа е една од областите на Касандра која може да се пофали со богата историја. Порано окупирана од Коринт, Атина, Рим, Венеција, Турција и други напаѓачи, денес тоа е место изградено во 1922 година од бегалци од Источна Тракија. Каналот, урнатините на тврдината што ги изградиле кралевите, императорите и освојувачите, споменикот „Turmoil“ од 1821 година и црквата се само некои од знаменитостите на ова место за посета.

Вила “ISI Lux” – Неа Потидеа

SHARE
  • Дестинација:Грција
  • Траење:119 денови
  • ДАТУМИ : Мај 20 - Сеп 16
    • Вила:ISI Lux
  • ЦЕНА :

    170,00740,00

Исчисти

Вила “ISI Lux” се наоѓа нa само 20m oд плажа односно пред хотел “Potidea Golden Beach”. Вилата е изградена во 2017 год. Располага со 1/3 студија, /2+1/ апартмани со една спална за 3 лица (брачен кревет+едно легло во кујната), дуплекс апартман со две одделни спални соби за 4 лица (брачен во двете спални). Студијата се на високо приземје и I кат /апартманите со една и две спални соби се на I кат. Сите се опремени со комплетно нов мебел, кујна (со прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер…), тоалет, крпи за лице и тело, клима (вклучена во цената), ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет, гардеробер, балкон со масичка и столчиња. Во дворот на вилата има масички со столчиња, кујна и скара кои се на располагање на гостите. Вилата за прв пат е отворена во 2017 година.

За термините  (20.05, 27.05, 03.06, 10.06, 17.06; 24.06 19.08,26.08; 02.09, 09.09, 16.09,  ) се однесуваат  по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања со вклучен превоз. Доколку се патува со сопствен превоз се одбиваат по 10 евра од првите 2 лица или 20 евра од вкупната – финална цена на аранжманот

Сезонските цени (01.07, 08.07, 15.07, 22.07, 29.07, 05.08, 12.08, ) се однесуваат за наем на студио или апартман

За превоз се доплаќа 45 евра возрасен и дете до 12 години 35 евра, за да платите за превоз кликнете ОВДЕ!

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

–  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

–  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

–  Доплата за патничко осигурување (информации во агенција).

Оцениле

Нема осврт.

Биди првиот што ќе сподели “Вила “ISI Lux” – Неа Потидеа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Исчисти

ВИДЕО