Вила ,,Еva 2 ” – Неа Флогита

НЕА ФЛОГИТА, туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики. Се издвојува со нај долгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе Ви ги исполнат деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење ве пресретнува градот Неа Мудања, еден од најголемите градови во областа Халкидики.

ВИЛА ЕВА 2 – НЕА ФЛОГИТА

 

SHARE
 • Дестинација:Грција
 • Траење:133 денови
 • ДАТУМИ : Мај 20 - Сеп 30
  • Вила:Ева
 • ЦЕНА :

  100,00570,00

Исчисти

Вила ,,Eva” 2е лоцирана во центарот на Неа Флогита,  на 30 метри од плажа. Располага со четири-креветни и пет-креветни апартмани, и со комплетно опремени кујни, WC, тераси апартманите се наогаат на последниот кат.

Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената

Цените се однесуваат за наем на студио / апарман за 7 ноќевања

За превоз се доплаќа 45 евра возрасен и дете до 12 години 35 евра, за да платите за превоз кликнете ОВДЕ!

АПАРТМАН бр 1   (1/4) се наоѓа на третиот кат . Апартманот располага со една спална соба со брачен кревет и со соба во која има еден единечен кревет и софа. Апартманот има голема пространа тераса.

АПАРТМАН бр 2 (1/5) се наоѓа на третиот кат . Апартманот располага со една спална соба со брачен кревет и со соба во која има два единечен кревет и софа. Апартманот има  пространа тераса.

 

НАПОМЕНА:

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • Доплата на туристичка такса -0.5 € за апартман од ноќ (се плаќа во Агенција)
 • Користењето на клима-уред, WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО
 • Термините се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „СТАФ ТРАВЕЛ“ и на самата агенција. 

Оцениле

Нема осврт.

Биди првиот што ќе сподели “Вила ,,Еva 2 ” – Неа Флогита”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Исчисти

ВИДЕО