Вила Џули 2 – Јерисос

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители се наоѓа покрај морето и има долга, песочна плажа која се простира до бесконечност па можете да шетате неколку километри пред да Ви исчезне песокот од под стапалата.На плажата која има Сино Знаме за чистота мноштвото дрвја им прават природна ладовина на туристите, а жедта од сонцето можете да ја угасите во неколкуте барови кои се распослани во линија на морскиот брег. Пред плажата е големо шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. На крајот од шеталиштето во Јерисос се наоѓа старата Ветерница во која е сместен Музејот на историја, а на самото шеталиште е големиот аквариум.

ВИЛА ЏУЛИ2 – ЈЕРИСОС

Tермин 22.05.  65 евра по лице со вклучен превоз 

За термините 29.05. и 05.06.  20% попуст

Редовни цени за сите останати термини

SHARE
 • Дестинација:Грција
 • Траење:116 денови
 • ДАТУМИ : Јун 06 - Сеп 30
  • Вила :Џули 1
 • ЦЕНА :

  110,00539,00

Исчисти

Вила Џули се наоѓа на одлична местоположба, на само 50 метри од плажа, во многу мирен дел веднаш зад познатиот caffe bar ‘Paprika’.  Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Има сопствен паркинг пред вилата.

Координати:

40°24’02.1″N 23°52’46.1″E

40.400575, 23.879469

1/4+1 апартман број 2 – апартманот се наоѓа на прв кат, истиот има влез од надвор. Има пространа голема тераса со лимитиран поглед море. Има голема дневна со целосно опремена кујна, сопствен тоалет и пристоен мебел, брачен кревет во спална и 2 стандардни + 1 на извлекување со кујна.

Цените се наменети за 7 ноќевања за наем на апартман за Вила ЏУЛИ 2- Јерисос или по лице со или без превоз.

Сезонските цени се дадени за наем на цел апартман 1/4 апартман без превоз. За превоз се доплаќа 40 евра возрасен и дете до 12 години 35 евра, за да платите за превоз кликнете ОВДЕ!

 Ковид политика:

Т.А Стаф, гарантира поврат на уплатени средства во случај:

 • Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
 • Затварање на граници

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања или пакет аранжман за вонсезонските термини
 •  Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден се плаќа во објектот
 •  Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
 •  Над дозволениот број, може, на дополнително барање (одобрување) да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со двајца возрасни
 •  Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот
 •  Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената
 •  Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 •  За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин, попустот важи само на редовни цени.
 •  Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 •  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 •  Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето
 •  Сместување во собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот
 •  Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 •  По завршување на вашето летување должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 •  Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата
 •  Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
 •  Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
Исчисти

ВИДЕО