Вила Билис- Јерисос

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители се наоѓа покрај морето и има долга, песочна плажа која се простира до бесконечност па можете да шетате неколку километри пред да Ви исчезне песокот од под стапалата.На плажата која има Сино Знаме за чистота мноштвото дрвја им прават природна ладовина на туристите, а жедта од сонцето можете да ја угасите во неколкуте барови кои се распослани во линија на морскиот брег. Пред плажата е големо шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. На крајот од шеталиштето во Јерисос се наоѓа старата Ветерница во која е сместен Музејот на историја, а на самото шеталиште е големиот аквариум.

ПРОМО ЦЕНИ ОД 52 ЕВРА ПО ЛИЦЕ

25% попуст за резервација и целосна уплата 

SHARE
  • Дестинација:Грција
  • Траење:119 денови
  • ДАТУМИ : Мај 28 - Сеп 24
    • Вила:Билис
  • ЦЕНА :

    142,50599,00

број на лица

Вила Билис се наоѓа во Јерисос на само 30 метри од песочна плажа, на самиот почеток од главното шеталиште, над локалот Streat спроти кафе бар Theatro. Вилата располага со апартмани и дуплекс апартман Користење на интернет и клима уред се вклучени во цената. Има паркинг на 15 метри од вилата во правец на плажата.

Апартман број 1 –  1/4+1 се наоѓа на прв кат со директен поглед на море, голема тераса опремена со маса и столчиња. Апартманот е простран и има брачен кревет и еден стандарден кревет во спалната и софа плус кревет на извлекување во кујна. Опремен е со сите потребни елементи, голем фрижидер, шпорет маса и столови.. Од двете соби се излегува на тераса.. Опремен е со квалитетен мебел и сопствен тоалет.

Апартман број 2- 1/6+1 се наоѓа на прв кат со поглед на улица од една голема тераса од кујната, а има и друга тераса од спална со страничен поглед на море. Има еден брачен и еден стандарден кревет во спална и две софи на извлекување во кујна. Опремен е со сите потребни елементи, голем фрижидер, шпорет маса и столови.. Од двете соби се излегува на тераса.. Опремен е со квалитетен мебел и сопствен тоалет.

Цените се наменети за 7 ноќевања за наем на апартман за Вила Билис- Јерисос или по лице со или без превоз.

Сезонските цени се дадени за наем на цел апартман 1/4 апартман без превоз. За превоз се доплаќа 50 евра возрасен и дете до 12 години 40 евра, за да платите за превоз кликнете ОВДЕ!

Напомени и услови:

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.

За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.

Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 2 лица или 3 лица | 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА апартман ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа:

За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)

За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 170 мкд. (35 евра)

Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.

Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.

Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.

Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Стаф Травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

 

Вонсезонски цени
Термин Ноќевања 1/3+1 апартман
(апп бр.1)
задолжително плаќаат 2 лица
ПРОМО ЦЕНА 1/6 апартман
(апп бр.2) задолжително плаќаат 3 лица
ПРОМО ЦЕНА
28/05-04/06 7 119 89 89 66
04/06-11/06 7 139 104 109 81
11/06-18/06 7 179 134 149 111
18/06-25/06 7 219 164 169 126
25/06-02/07 7 239 179 179 134
Сезонски цени
Термин Ноќевања 1/3 + 1 апартман бр. 1 ПРОМО ЦЕНА 1/6 апартман бр. 2 ПРОМО ЦЕНА
02/07-09/07 7 519 389 559 419
09/07-16/07 7 549 411 589 534
16/07-23/07 7 599 449 629 471
23/07-30/07 7 599 449 629 471
30/07-06/08 7 599 449 629 471
06/08-13/08 7 599 449 629 471
13/08-20/08 7 599 449 629 471
20/08-27/08 7 579 434 609 584
27/08-03/09 7 499 374 529 504
Вонсезонски цени
Термин Ноќевања 1/3+1 апартман
(апп бр.1)
задолжително плаќаат 2 лица
ПРОМО ЦЕНА 1/6 апартман
(апп бр.2) задолжително плаќаат 3 лица
ПРОМО ЦЕНА
03/09-10/09 7 219 164 169 126
10/09-17/09 7 189 141 149 111
17/09-24/09 7 129 96 109 81
број на лица

ВИДЕО