ВЕНЕЦИЈА 09.12-12.12.2022

Венеција е една од најпосакуваните туристички дестинации за бројни туристи од сите краеви на светот. Позната е како “Кралица на Јадранот”, “Градот на вода”, “Градот на мостовите и каналите”. Венеција е заштитена од УНЕСКО, организација која во целост ја потврдила нејзината уникатност.

Најуникатен град на планетата Земја. Во минатото најмоќна светска поморска и трговска сила. Денес го живее истиот сјај од врвот на својата слава во 15 от век. Венеција не може никој да Ви ја прераскаже, едноставно морате да ја доживеете нејзината убавина.

Цена од: 179 еур

SHARE
  • Траење:3 денови
  • ДАТУМИ : Дек 09 - Дек 12
    • Хотел:3*
  • ЦЕНА :

    179,00

Во цената е вклучено:

-Авионски превоз Скопје-Венеција Тревизо-Скопје со Wizz Air

-Аеродромски такси

-Бесплатна рачна торба до 8кг со димензии (40x30x20 cm)

-Хотел со 3* -услуга 3 ноќевања со појадок

(Предлог хотел Vienna 3*-Местре) http://viennahotel.online/?utm_source=gmb&utm_medium=referral

Во цената не е вклучено:

-Трансфер од/до аеродром-хотел (информативно: 10 еур шатл бус; 30 еур такси)

-Патничко осигурување

-Туристичка такса 3 еур на ден по лице (информативно-се плаќа во хотел)

Летови:

Скопје-Венеција (Тревисо) 14:35-16:25

Венеција (Тревисо)-Скопје 15:35-17:15

**Цената зависи од моментално расположливи места во авио компанијата и хотелите

Предлог програма:

Слетување на аеродромот во Тревисо и приватен трансфер до хотел. Прошетајте по уличките на Венеција и завршете ја Вашата прошетка на плоштадот Св.Марко. Ви предлагаме да седнете во некое од кафулињата со поглед кон прекрасната базилика. Продолжете ја ноќна низ рестораните и вкусете ја италијанската кујна.

Ви предлагаме разглед на Венеција-Дуждовата палата, мостот на воздишките, Саат кулата, мостот Риалто, Каналот Гранде и секако возете се со гондола низ каналите на Венеција.

Ви препорачуваме да го посетте островот Мурано, сместен во лагуната на Венеција. Овој остров е познат по своите стакларски производи.

Слободно време. Приватен трансфер до аеродром. Ви препорачуваме да бидете на аеродромо 2 часа пред поаѓање.