ТУНИС ЛЕТО 2023

ТУНИС
Во срцето на Медитеранот, Тунис е земја во која се спојуваат илјадници години култура, земја на традиција и легенди, светлина и боја, контрасти. Со своите прекрасни долги и широки песочни плажи, бројни хотели и културно-историски споменици, привлекува многубројни туристи од целиот свет, кои во големи броеви доаѓаат да уживаат под топлото африканско сонце и водите на средоземјетео но и да ги истражуваат знаменитостите на бурното минато, како и непознатите на секогаш мистичната и убава Сахара.
Тунис е најмалата и најсеверната африканска земја лоцирана во северозападниот дел на најжешкиот континент. Најсеверната точка е оддалечена само 145 км од Сицилија. Од северот и истокот, нејзините брегови во должина од 1300км ги заплискуваат водите на Средоземното Море, на запад граничи со Алжир, а со Либија на југоисток. Околу 40 проценти од територијата – особено јужните и југозападните територии ги покрива пустината Сахара.

ПОПУСТИ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА 

ЦЕНИ ОД 468 ЕВРA ПО ЛИЦЕ ЗА 6 НОЌИ ALL INCL  СО АВИО КАРТА И ТРАНСФЕР

 

 

SHARE
  • Траење:115 денови
  • ДАТУМИ : Јун 12 - Окт 05
    • Хотели:3* 4* и 5*
  • ЦЕНА :

    193,00

Цената вклучува:

-6  ноќевања на база All inc 

-Авионска карта со вклучени такси

-Трансфер од аредором до хотел и од хотел до аеродром

ПРЕДЛОГ ХОТЕЛИ И ТЕРМИНИ

ЗА ДА ГО ВИДИТЕ ХОТЕЛОТ СТИСНЕТЕ НА ИМЕТО ВО ТАБЕЛАТА.

ИНФО И РЕЗЕРВАЦИИ НА 070/213-471 или 071/451-633

ХОТЕЛИ

29.06

13 ноќи

06.07

6 ноќи

03.08

6 ноќи

04.09

6 ноќи

Samira Club3*

 

Rosa Beach 4*

674еур

 

875еур

468еур

 

576еур

540еур

 

650еур

500еур

 

518еур

Thalassa Mahdia Aquapark 4* 898еур 606еур 662еур 561еур
Le Soleil Bella Vista 4* 941еур 612еур 626еур 608еур
Vincci Nozha Beach4* 988еур 626еур 677еур 572еур
Riadh Palms 4* 775еур 518еур 565еур 518еур
Occidental Sousse Marhaba Hotel 4* 1080еур 662еур 749еур 662еур
Diar Lemdina4* 1002еур 619еур 698еур 608еур
Sentido Phenicia 4*  1248еур 741еур 803еур 684еур
Nour Palace Resort & Thalasso  5* 1054еур 659еур 695еур 572еур
Steigenberger Marhaba Thalasso 5* 1661еур 957еур 957еур 839еур

ВИДЕО