ТУНИС ЛЕТО 2022

ТУНИС
Во срцето на Медитеранот, Тунис е земја во која се спојуваат илјадници години култура, земја на традиција и легенди, светлина и боја, контрасти. Со своите прекрасни долги и широки песочни плажи, бројни хотели и културно-историски споменици, привлекува многубројни туристи од целиот свет, кои во големи броеви доаѓаат да уживаат под топлото африканско сонце и водите на средоземјетео но и да ги истражуваат знаменитостите на бурното минато, како и непознатите на секогаш мистичната и убава Сахара.
Тунис е најмалата и најсеверната африканска земја лоцирана во северозападниот дел на најжешкиот континент. Најсеверната точка е оддалечена само 145 км од Сицилија. Од северот и истокот, нејзините брегови во должина од 1300км ги заплискуваат водите на Средоземното Море, на запад граничи со Алжир, а со Либија на југоисток. Околу 40 проценти од територијата – особено јужните и југозападните територии ги покрива пустината Сахара.

ЦЕНИ ОД 419 ЕВРA ПО ЛИЦЕ ЗА 6 НОЌИ ALL INCL  СО АВИО КАРТА И ТРАНСФЕР

SHARE
  • Траење:28 денови
  • ДАТУМИ : Авг 16 - Сеп 13
    • Хотели:3* 4* и 5*
  • ЦЕНА :

    419,00

Цената вклучува:

-6  ноќевања на база All inc 

-Авионска карта со вклучени такси

-Трансфер од аредором до хотел и од хотел до аеродром

ПРЕДЛОГ ХОТЕЛИ И ТЕРМИНИ

ЗА ДА ГО ВИДИТЕ ХОТЕЛОТ СТИСНЕТЕ НА ИМЕТО ВО ТАБЕЛАТА.

ИНФО И РЕЗЕРВАЦИИ НА 070/213-471 или 071/451-633

Хотел
16.08-6н.
23.08-6н.
30.08-6н.
06.09-6н.
13.09-6н.
RUSPINA HOTEL & SPA 4* 
536eur
492eur
478eur
465eur
419eur
PALMYRA BEACH 3*
579eur
564eur
509eur
476eur
466eur
RIADH PALMS  4*
608eur
581eur
520eur
516eur
500eur
COOEE PRESIDENT  4*
619eur
574eur
514eur
509eur
494eur
THALASSA MAHDIA AQUAPARK 4*
620eur
571eur
503eur
462eur
433eur
PRIMASOL EL MEHDI 4*
634eur
619eur
541eur
501eur
491eur
MARHABA ROYAL SALEM 
644eur
629eur
588eur
563eur
553eur
MAHDIA PALACE THALASSO 4*
644eur
605eur
619eur
627eur
617eur
CALIMERA DELFINO BEACH RESORT
719eur
704eur
642eur
607eur
597eur
LTI MAHDIA BEACH AND AQUAPARK  4*
821eur
802eur
647eur
642eur
632eur
THE MIRAGE RESORT & SPA 5*
773eur
680eur
665eur
660eur
578eur
CONCORDE GREEN PARK PALACE 5*
845eur
783eur
701eur
696eur
686eur
IBEROSTAR DIAR EL ANDALOUS 5*
871eur
856eur
724eur
719eur
709eur

ВИДЕО