Potidea Golden Beach – Неа Потидеа

Potidea Golden Beach – Неа Потидеа, Касандра
Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа.

Hotel – Nea Moudania,  9.2 km; Hotel – Nea Fokea, 11.5 km; Hotel – Afytos, 16.6 km; Hotel – Kalithea, 19.5 km;

Плажа:На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Услуга:Анекс 1 – ALL INCLUSIVE концептот е наведен подолу. Услугата започнува со ручек а завршува со појадок. Анекс 2 наем на соба

Интернет: Доплата на рецепција.

Сместување:Хотелот се состои од две згради една позади друга.

Цените се  по лице за 7 All inclusive или наем на соба

ПРОМОТИВНИ ЦЕНИ СО 10% ПОПУСТ ДО 01.04.2022

SHARE
 • Дестинација:Грција
 • Траење:112 денови
 • ДАТУМИ : Мај 22 - Сеп 11
  • Хотел:Potidea Golden Beach
 • ЦЕНА :

  89,00409,00

Исчисти

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа.

 • Hotel – Nea Moudania,  9.2 km; Hotel – Nea Fokea, 11.5 km; Hotel – Afytos, 16.6 km; Hotel – Kalithea, 19.5 km;

Плажа:На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Услуга: Анекс 1 ALL INCLUSIVE концептот е наведен подолу. Услугата започнува со ручек а завршува со појадок. Анекс 2  наем на соба.

Интернет: Во лоби во хотелот.

Сместување:Хотелот се состои од две згради една позади друга.

Во АНЕКС 1 (зграда кај базенот и ресторанот) на располагање се само 1/2 двокреветни соби и 1/2+1 двокреветна соба со помошен кревет. Во АНЕКС 2 на распоагање се трокреветни и четворокреветни соби (трето и четврто легло се дополнителни легла). Дополнителниот кревет е на расклопување, од дрвена или метална конструкција, што може значајно да влијае на просторот и комодитетот во Вашата соба.

Сместувањето во собите е после 14:00 часот (локално време), а напуштањето на собите е во 10:00 часот.

Сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер / мини бар, фен за коса (треба да се побара од рецепција), купатило со туш, балкон, клима (со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден), можност за бебешко креветче (baby cot) – на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден, сег со доплата од 1 евро на ден.

Чистење на собите – 6 пати неделно;

Промена на крпи и постелнина – 3 пати неделно. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Хотелски содржини:

 • Лоби бар;
 • Основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера;
 • Базен и бар на базен, опремени со лежалки, чадори и простор за релаксирање.

 

Цените се  по лице за 7 All inclusive или наем на соба

Цената вклучува:                               

 • 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера
 • Едно дете до 11,99 години – БЕСПЛАТНО;
 • Интернет во лоби на хотелот

Доплати:              

 • Туристичка такса од 0,5 еур по соба на ноќ
 • Трет возрасен на дополнително  легло  плаќа 27€ на ноќ;
 • Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 19€ на ноќ;
 • Клима уред е со доплата на рецепција, 6€ на ден.
 • Бебешко креветче (baby cot): на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден;
 • Сеф: со доплата на рецепција од 1 евро на ден;

 

All Inclusive Concept:

Служење пијалоци: 10:30 – 21:00 часот

 • Безалкохолни: Coca Cola, Sprite, вода, сок од портокал, чај, филтер кафе, оранжина;
 • Алкохолни: Локално Barel пиво, вино – црвено / бело, узо, грчко бренди;

Ресторан:

 • Појадок од 07:30 часот до 09:30 часот. Со појадокот се служи кафе, топло чоколадо и чај;
 • Ручек од 13:30 часот до 14:30 часот;
 • Сладолед за деца од 16:30 часот до 17:00 часот;
 • Вечера од 18:30 часот до 20:30 часот;

За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:

 • Точено пиво;
 • Узо;
 • Бренди;
 • Црвено вино;
 • Бело вино;
 • Кока Кола;
 • Спрајт;
 • Фанта;
 • Газирана вода;
 • Филтер Кафе;

 

Оцениле

Нема осврт.

Биди првиот што ќе сподели “Potidea Golden Beach – Неа Потидеа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Исчисти

ВИДЕО