Polichrono Beach Hotel – Полихроно

Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и со долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотелите, маркетите, пекарите, таверните, рестораните, кафулињата и пицериите се гаранција за пријатен и за незаборавен одмор.

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок

ПРОМО ЦЕНИ ОД 67 ЕВРА ПО ЛИЦЕ ДО 31.03.2022 (10% ПОПУСТ)

SHARE
 • Дестинација:Грција
 • Траење:128 денови
 • ДАТУМИ : Јун 20 - Окт 26
  • Хотел:Polychrono Beach
 • ЦЕНА :

  67,00350,00

Исчисти

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња

Услуга: Ноќевање со појадок

Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Сместување: Хотелот располага со соби на приземје (сутерен), прв и втор кат.
Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон. Собите сутерен имаат заедничка тераса.

Хотелски содржини: Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце.
Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот.
Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во надворешниот бар на хотелот – на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос.
Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници.
Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.
Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа.
Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок
 • Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Доплати:

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел
  • Клима уред се доплаќа 6 еур на ден (се плаќа во хотелот)
  • Можност за доплата за вечера
  Доплати и попусти за деца и трет возрасен
  • Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30%
  • Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
  • Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
  • Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
  • Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

Максимум сместување

Double room – 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло)

Triple – 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло)

Quadraple – 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)

Минимум сместување

Double room – 2 возрасни

Triple room – 2 возрасни и 1 дете до 11,99

Quadraple room – 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни

Цената не вклучува
*Превоз и *Патничко осигурување

Исчисти

ВИДЕО