ХОТЕЛ ОРФЕЈ 4* – ПАМПОРОВО

Хотел Орфеј 4*– се наоѓа на 300 метри од центарот на Пампорово и 200 метри од ски лифтот.

Хотелот располага со 260 соби,опремени со телефон, мини бар и бања.

На располагање е Спа центар со затворен базен, со детски дел, главен ресторан, тематски ресторан, лоби бар и витамин бар во СПА.

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : Попустите се валидни за резервации направени до 15.11.2022г

10% попуст за резервација со престој до 6 ноќевања во период од 02.01-27.01.2023

15% попуст за резервација со престој од 7+ ноќевања во период од 02.01-27.01.2023

 

SHARE
 • Дестинација:Бугарија
 • Траење:80 денови
 • ДАТУМИ : Дек 29 - Мар 19
  • Хотел:4
 • ЦЕНА :

  76,00399,00

Исчисти
Број на ноќевања

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА НА ДЕН СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО КОРИСТЕЊЕ НА:

Внатрешен базен,сауна, парна бања, фитнес,детски кат, WI-FI,паркинг и транспорт до жичарата по распоред

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:

Дополнителни услови :

 • Дете од 02-12,99 год на дополнително легло со двајца возрасни во соба- Бесплатно
 • Дете од 02-12,99 год на редовно легло во соба – 50% попуст
 • Две деца од 2 – 12,99 год со 1 возрасен плаќаат по 50% од цената за легло
 • Четврти возрасен во Апп доплаќа 15% од вкупната цена на апартманот
 • Сместување во Фемили апартман цената е за 2 возразни +2 деца до 07.99години или 3 возрасни
 •  Сместување во едноспален апартман 2+2, цената е за 2 возрасни + 2 деца до 12,99 год
 •  Сместување во едноспален апартман 3+1, цената е за 3 возрасни + 1 дете до 12,99 год
 • Доплата за новогодишна вечера : возрасен 105€, дете 55€ (незадолжително)
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

 

Исчисти
Број на ноќевања

ВИДЕО