МУРИТЕ 4*-БАНСКО

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, празнично, на есен се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Murite 4* Банско – Се наоѓа во тивката долина на Разлог, обезбедува врвно сместување и објекти опкружени со импресивни панорамски погледи на планината. Wi – Fi пристапот е бесплатен во сите делови од хотелот. Паркирањето е бесплатно и превоз до Банско е на располагање на гостите.
Капацитет и услуга:
Комплексот се состои од 4 згради кои се на 50 метри едни од други. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, детско катче, ресторан, продавници, ноќен клуб и сала со игри. Гостите на хотелот можат да уживаат во појадокот во ресторанот, а во вечерните часови, коктел барот служи широк спектар на пијалоци и мали закуски. Бесплатен ски – превоз за сите гости на хотелот. Згрижување на деца, исто така, е предвидено со доплата во хотелот.
Опис на соби:
Сите апартмани имаат балкон со поглед на планината, и се опремени со дабови паркети и теписи во спалните соби. Сите тие имаат сателитска ТВ, софа и iPod докинг станици со систем за домашна забава. Некои исто така, се карактеризираат со голема кујна.

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.11

SHARE
 • Дестинација:Бугарија
 • Траење:78 денови
 • ДАТУМИ : Jan 29 - Apr 17
  • Хотел:Мурите 4*
 • ЦЕНА :

  32,50372,00

Clear
Број на ноќевања

Цените се по соба за 1 ноќевање со појадок и вечера

Во цената е вклучено :

 • појадок и вечера на шведска маса
 • транспорт до жичарница (по распоред)
 • користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
 •  Туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Доплата за ALL INCLUSIVE 

 • возрасен 8€ ,
 • дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)

Доплата за НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА ЗАДОЛЖИТЕЛНО – 75 евра за возрасен, 45 евра за деца 6-13,99 години

Услови за сместување:

 • Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во апартман – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во апартман – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло во апартман – 50% попуст
 • НАПОМЕНА : За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

БОНУС : 7=6 за период на престој 01.12-22.12; 16.01-27.01; 07.02-10.04 (ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ)

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА (важи за престој од 6 ноќевања до 20.02) : секој клиент добива ваучер во износ од 20€ кои може да се искористат во ресторанот или СПА Центарот за третмани и масажи, важи за возрасни лица кои плаќаат полна сума.

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.11

 

Clear
Број на ноќевања

ВИДЕО