Лаки хотел & СПА 4* – Охрид

Лаки хотел & СПА 4*  – Охрид е микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи. Располага со 60 соби и апартмани со прекрасен поглед на Охридското езеро и околината. Распределени на 4 спрата, од кој секој спрат и соби имаат свој посебен дизајн и стил. Тотелот располага со 4 апартмани. Во сончеви и топли денови уживајте покрај отворениот базен, бар менито и прекрасниот поглед. Сите состојки во храната се свежи и на дневна основа набавувани. Се фокусираме на свежа и здрава храна за нашите гости. Ќе уживате во вистински свежи вкусови ! Секогаш ќе наидете на релаксирачка атмосфера, добра услуга, и вкусна храна. Создадовме место за уживање во храната, каде со Вашето семејство и пријатели ќе поминете убава вечер во релаксирачка атмосфера. Лаки Спа за своите гости создаде интимен амбиент и тотално опуштена атмосфера. Сите активности и сервиси се сместени на еден спрат, што овозможува целосно исклучување од надворешниот свет и започнување на спа патувањето. Посебно задоволство е да уживате во сауната и парната бања. За целосен спа третман ја препорачуваме ароматерапи бањата која Ви ги регенерира сите Ваши сетила.

SHARE
  • Дестинација:Македонија
  • Траење:153 денови
  • ДАТУМИ : May 01 - Oct 01
    • Хотел:Лаки
  • ЦЕНА :

    50,00200,00

Clear

Цените се по лице на база ноќевање со појадок, полу пансион или полн пансион од ноќ според видот на сместување

Дополнителни услови:

Трето лице на дополнителен кревет се одзема 30 % од цената во двокреветната соба.

Туристичката такса и ддв, се вклучени во цената.

Дополнителен оброк 10еур по лице

Деца до 5,99год – гратис  / од 7-11год – 50% попуст

Спа центарот е вклучен во цената

Политика на отказ на резервација:

До 8 дена пред пристугање – без пенали

Од 7-2 дена пред пристигање – 50% пенали

Ден пред пристигање – 100% пенали

Политика на отказ на резервација;

7 дена – free ; помалку од 7 дена – 50%; ден пред поагање – 100%

 

Оцениле

Нема осврт.

Биди првиот што ќе сподели “Лаки хотел & СПА 4* – Охрид”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Clear