КОРАБ ТРНИЦА – МАВРОВО

Кораб Трница – Маврово, во срцето на Горна Река, меѓу високите Кораб, Шара и Бистра, кај многуте расфрлени планински рекички и Радика, меѓу зимзелените дрвја и секвојата што гордо ве пречекува, се наоѓа комплексот „Кораб Трница“. Комплексот е оддалечен 5 (пет) километри од Мавровско Езеро, на патот кон Дебар. Комплексот им нуди на гостите можност за одмор во  апартмани, соби  и бунгалови  со прекрасен поглед кон падините на Кораб, Шара и Бистра За гостите комплексот нуди бесплатно користење на велосипедите и риболовна опрема. Располагаме и со сопствени коњи и организираме тури за јавање за почетници.. Во комплексот има пешачки патеки и игралиште за деца. За авантуристите, во близина на овие објекти постои и посебен простор за кампување и за шатори, кој е опремен со комплетна инфраструктура.Овој комплекс, освен со сместувачките капацитети, располага и со простории за состаноци и за деловни состаноци. Посебен акцент ставаме на нашиот ресторан Кораб Трница во кои гостите можат да ги пробаат највкусните традиционални специјалитети како: надалеку познатиот качамак со кисело млеко, ѓомлезе, реканските пити, трничка тава.

Цена на ден за наем на соба/апартман

SHARE
 • Дестинација:Македонија
 • Траење:75 денови
 • ДАТУМИ : Дек 15 - Фев 28
  • Хотел:Кораб Трница
 • ЦЕНА :

  31,0068,00

Исчисти
Број на ноќевања

Цените се изразени во денари, за наем на соба на ден

 • Појадок чини 200 денари по лице
 • Ручек/ вечера чини 450 ден по лице.
 • И истите се плаќаат на лице место
 • Во двокреветна соба мак.2 возрасни и 1 дете до 5год.
 • Во трокреветна соба макс.3возрасни
 •  Во бунгалов макс.2 возрасни
 •  Во Апартмани макс.4 возрасни

 

 

Оцениле

Нема осврт.

Биди првиот што ќе сподели “КОРАБ ТРНИЦА – МАВРОВО”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Исчисти
Број на ноќевања